Kontynuuj W tej witrynie stosujemy pliki cookies. Standardowe ustawienia przeglądarki internetowej zezwalają na zapisywanie ich na urządzeniu końcowym Użytkownika. Kontynuowanie przeglądania serwisu bez zmiany ustawień traktujemy jako zgodę na użycie plików cookies. Więcej w "Polityce Cookies".
www.okolicenajblizsze.pl
Komentuj artykuły.     Wyraź swoją opinię.     Dyskutuj z innymi!!      Korzystaj z komentarzy! 

 

  Czwartek, 24 Marzec 2016   Imieniny: 
START / Aktualności / Wariat na motocyklu A A A     
al|2011-09-26 14:06:51  
Blisko czterdzieści punktów karnych „zdobył” motocyklista, którego w minioną sobotę (24 września) zatrzymała świebodzińska drogówka.
 
            Podczas rutynowego patrolu na krajowej „dwójce”, pomiędzy Świebodzinem a Wityniem, policjanci ze świebodzińskiego Wydziału Ruchu Drogowego, zauważyli jadącego w kierunku Poznania motocyklistę, który swoją niebezpieczną jazdą spowodował duże zagrożenie w ruchu drogowym - kierowca wyprzedzał kolumnę samochodów ignorując podwójną linię ciągłą. Ten sam manewr wykonał również w obrębie skrzyżowania (zjazd do Kupienina). Ponadto przekroczył dozwoloną prędkość o blisko 90 km/h – w miejscu w którym obowiązywało ograniczenie do „siedemdziesiątki”, jechał z prędkością 156 km/h.
Motocyklista mimo dawanych sygnałów do zatrzymania, nie wykonał polecenia mundurowych. Mało tego, będąc na lewym pasie ruchu jechał na tylnym kole, pomimo iż tym pasem poruszali się inni prawidłowo jadący kierowcy.
Brawurowego i chyba niespełna rozumu kierowcę, zatrzymał kolejny patrol. Skrajnie nieodpowiedzialnym motocyklistą okazał się 26-letni mieszkaniec powiatu nowotomyskiego. Mężczyzna był trzeźwy i nie potrafił wytłumaczyć swojego zachowania.
Za popełnione wykroczenia motocyklista otrzymał 39 punktów karnych, a tym samym stracił prawo jazdy, które zatrzymali policjanci. To nie koniec jego kłopotów, bowiem sprawa trafi do sądu. Pirat drogowy nie powinien raczej liczyć na jego pobłażliwość.
 
            To nie koniec weekendowych spotkań z nieodpowiedzialnymi kierowcami. Tym razem pijanymi. W sobotnią noc, na terenie Świebodzina patrol policji zatrzymał kierowcę osobowej Alfy Romeo. Przeprowadzone badanie wykazało u kontrolowanej kobiety 2,17 promila alkoholu w wydychanym powietrzu. Kilkanaście godzin później, podczas rutynowej kontroli drogowej na „dwójce”, policjanci zatrzymali kolejnego kierowcę, który prowadził osobowego Opla mając 2,2 promila alkoholu w wydychanym powietrzu.
Zatrzymani nietrzeźwi kierowcy za popełnione przestępstwo odpowiedzą przed sądem. Stracą również prawo jazdy.
Powrót
KOMENTARZE
Wydawca Portalu Regionalnego Okolicenajblizsze.pl nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi użytkowników Forum.
Zgłoś naruszenie regulaminu
Aby pisać komentarze musisz być zalogowany.
Jeżeli jeszcze nie posiadasz konta zapraszamy do rejestracji.
START   |   AKTUALNOŚCI   |   REKLAMA   |   KONTAKT   |   
 Wszelkie prawa zastrzeżone. Copyright © Okolicenajblizsze.pl
Powiadom znajomego