Kontynuuj W tej witrynie stosujemy pliki cookies. Standardowe ustawienia przeglądarki internetowej zezwalają na zapisywanie ich na urządzeniu końcowym Użytkownika. Kontynuowanie przeglądania serwisu bez zmiany ustawień traktujemy jako zgodę na użycie plików cookies. Więcej w "Polityce Cookies".
www.okolicenajblizsze.pl
Komentuj artykuły.     Wyraź swoją opinię.     Dyskutuj z innymi!!      Korzystaj z komentarzy! 

 

  Czwartek, 24 Marzec 2016   Imieniny: 
START / Aktualności / Wypadek pod Wilkowem. Cztery ofiary A A A     
al|2011-09-07 11:47:52  
foto: PSP Świebodzin
Kolejny tragiczny w skutkach wypadek na krajowej „dwójce”. Tuż przed świtem pomiędzy Wilkowem a Mostkami zderzyły się dwa samochody osobowe. Trzy osoby zginęły na miejscu. Jedna zmarła w szpitalu.
 
            Do tragedii doszło po godzinie piątej rano na trasie E 30 na odcinku Wilkowo – Mostki, w bezpośrednim sąsiedztwie stacji paliw. Z ustaleń poczynionych przez świebodzińską prokuraturę na miejscu zdarzenia wynika, że jadący od strony Świebodzina Peugeot 306, którym podróżowały cztery osoby, zjechał na przeciwległy pas ruchu i uderzył w nadjeżdżającego z naprzeciwka Opla Vectrę, którym podróżowało dwóch mężczyzn. W chwili obecnej nie wiadomo dlaczego Peugeot zjechał ze swojego pasa. – Na miejscu nie było żadnych śladów hamowania ani widocznych znaków, które świadczyłyby o wykonywaniu manewrów, które mogłyby zapobiec zderzeniu – informuje szefowa Prokuratury Rejonowej w Świebodzinie Ewa Grześkowiak. Nie można wykluczyć, że kierowca zasnął za kierownicą.
            Peugeotem podróżowało trzech mężczyzn i kobieta (mieszkańcy Poniatowa i pobliskiej miejscowości) - byli ze sobą spokrewnieni. Przybyły na miejsce lekarz stwierdził zgon mężczyzn w wieku 39, 20 i 18 lat. Kobietę (23 lata) w stanie ciężkim przetransportowano do szpitala. Niestety lekarzom nie udało się uratować jej życia. Po kilku godzinach zmarła.
Oplem podróżowali dwaj mężczyźni, obywatele Niemiec. Oni również zostali przewiezieni do szpitala, jednak ich obrażenia nie były poważne.
 
W akcji ratowniczej uczestniczyły dwa zastępy straży pożarnej. – W związku z tym, że zarówno w jednym, jak i w drugim pojeździe znajdowały się osoby potrzebujące pomocy, dowódca podzielił załogę na dwa zespoły, które swoje działania prowadziły jednocześnie. Użyte zostały narzędzia hydrauliczne w celu wykonania otworów ratowniczych za pomocą których uzyskaliśmy dostęp do poszkodowanych, którzy byli uwięzieni i nieprzytomni – relacjonuje asp. sztab. Dariusz Pałasz, dowódca Jednostki Ratowniczo - Gaśniczej PSP w Świebodzinie. W międzyczasie podróżujący Oplem, z pomocą strażaków, zostali przekazani zespołowi pogotowia ratunkowego.
            Trasa była zablokowana przez kilka godzin. Policja zorganizowała objazdy.
Powrót
KOMENTARZE
Wydawca Portalu Regionalnego Okolicenajblizsze.pl nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi użytkowników Forum.
Zgłoś naruszenie regulaminu
Aby pisać komentarze musisz być zalogowany.
Jeżeli jeszcze nie posiadasz konta zapraszamy do rejestracji.
START   |   AKTUALNOŚCI   |   REKLAMA   |   KONTAKT   |   
 Wszelkie prawa zastrzeżone. Copyright © Okolicenajblizsze.pl
Powiadom znajomego