Kontynuuj W tej witrynie stosujemy pliki cookies. Standardowe ustawienia przeglądarki internetowej zezwalają na zapisywanie ich na urządzeniu końcowym Użytkownika. Kontynuowanie przeglądania serwisu bez zmiany ustawień traktujemy jako zgodę na użycie plików cookies. Więcej w "Polityce Cookies".
www.okolicenajblizsze.pl
Komentuj artykuły.     Wyraź swoją opinię.     Dyskutuj z innymi!!      Korzystaj z komentarzy! 

 

  Czwartek, 24 Marzec 2016   Imieniny: 
START / Aktualności / Sprzedano tysiące cebulek. A będzie jeszcze więcej A A A     
al|2011-09-27 11:28:05   (Aktualizacja: 2011-09-29 10:04:05 )
Po raz kolejny mieszkańcy Świebodzina i pozostałych miejscowości naszego powiatu mogą wesprzeć hospicjum w którym przebywają ciężko chorzy z terenu Powiatu Świebodzińskiego. Wystarczy kupić cebulki żonkili, które sprzedaje m.in. młodzież świebodzińskich szkół.
 
            Akcja Pola Nadziei zawitała do naszego miasta po raz trzeci. Od początku zaangażowani są w nią uczniowie świebodzińskich szkół, którzy pomagają w rozprowadzaniu cebulek żonkili. W ostatni piątek (23 września) przy ulicy Piłsudskiego z małym straganem rozłożyła się młodzież z ogólniaka. Cebulki sprzedawały dziewczęta z drugiej klasy: Ewa Kucała, Patrycja Handziuk, Hanna Lewandowska i Klaudia Domańska. W pobliżu „krążyli” koledzy z transparentem zachęcającym do zakupu cebulek. Uwagę przechodniów przykuwała również muzyka. Na schodach usiadł Zygmunt Stoczewski, który grał na akordeonie. Cały ten niewielki marketing sprawił, że część przechodzących osób zatrzymywała się i kupowała cebulki. W ciągu zaledwie trzech godzin młodzież sprzedała w sumie 730 sztuk (każda kosztuje złotówkę). – Zatrzymywało się dużo osób starszych. Oni doskonale rozumieją cel akcji i mocno go wspierają – zapewnia Elżbieta Dziuba, nauczycielka w I LO, która koordynuje przebieg akcji w szkole. W najbliższy piątek młodzież z ogólniaka, znów pojawi się w tym samym miejscu (około 13-tej), aby sprzedawać cebulki. No chyba, że do tego czasu rozprowadzone zostaną już wszystkie, np. w trakcie spotkań z rodzicami.
            Ilość rozprowadzonych przez młodzież cebulek, jest na pewno powodem do sporej satysfakcji, jednak jeszcze większe wrażenie zrobi kolejna liczba – 18.000. Właśnie tyle cebulek udało się rozprowadzić do tej pory w naszym powiecie, z czego większość w samym Świebodzinie. Publiczna Szkoła Podstawowa nr 6 (łącznie z filią w Chociulach) zakupiła 600 sztuk, Publiczne Gimnazjum nr 3 – 400, PG 1 – 400, Zespół Szkół Ogólnokształcących w Świebodzinie (łącznie z dawnym ZST) – 2 tys. , PSP 2 – 1,2 tys., PSP 7 – 800, Powiatowy Zespół Szkół Technicznych i Zawodowych (ul. Świerczewskiego) – 940, Specjalny Ośrodek Szkolno – Wychowawczy – 400, Zespół Szkół Technicznych w Zbąszynku – 400. Pokaźne zakupy cebulek zrobiły także urzędy w poszczególnych gminach: Zbąszynek – 1,3 tys., po czterysta zakupiły Lubrza, Łagów, Skąpe i Szczaniec. Urząd Miejski w Świebodzinie zdecydował się na zakup aż 3 tys. żonkili, a do Starostwa Powiatowego trafiło 2,2 tys.
Akcję, od początku jej istnienia, koordynuje radna Powiatu Świebodzińskiego Urszula Miara. – W naszym powiecie sprzedaje się więcej cebulek niż w Zielonej Górze. Nasi mieszkańcy są najbardziej hojni spośród wszystkich powiatów biorących udział w akcji. Wiem, że jest to także dostrzegane przez lubuski oddział Narodowego Funduszu Zdrowia – przekonuje U. Miara.
  
 
 
 
 
Pieniądze pozyskane ze sprzedaży żonkili, które są przecież symbolem nadziei, przeznaczone zostaną na leczenie mieszkańców powiatu świebodzińskiego w hospicjum im. Lady Ryder of Warsaw w Zielonej Górze, a także w hospicjum domowym w Świebodzinie. W tym roku pieniądze zostaną wydane głównie na sprzęt podtrzymujący funkcje życiowe.
            Akcja potrwa do 15 października. Mamy więc jeszcze sporo czasu, aby wesprzeć hospicjum, kupując cebulki. Jeżeli chcemy mieć wkład w to dzieło, a nie mamy gdzie posadzić kwiatów, to również jest na to sposób. Można przekazać datek za dowolną ilość cebulek i zostawić je pod opieką wolontariuszy. Zgromadzone w ten sposób cebulki zostaną później posadzone na skwerach znajdujących się na terenie miasta, tak jak miało to miejsce w roku ubiegłym. Gdy wiosną zakwitną, będą cieszyły oczy nas wszystkich.
 
Cebulki (1zł za sztukę) można nabyć we wszystkich szkołach biorących udział w akcji, a także w sklepie odzieżowym Beaty Dudziak na ulicy Kościelnej, w kioskach spożywczych na osiedlu Żaków u Antoniego Łanieckiego i Alfreda Szawioły oraz w Wydziale Promocji Starostwa Powiatowego w Świebodzinie. Wszelkie informacje na temat sprzedaży można uzyskać u Urszuli Miary pod numerem telefonu 604562452.
            W najbliższą sobotę (1 października) delegacje młodzieży ze świebodzińskich szkół wybiorą się do Zielonej Góry, gdzie przed filharmonią będą sadzić żonkile.
 
Pola Nadziei – międzynarodowa akcja rodem ze Szkocji. Pod tą nazwą program działa od ponad 60 lat. Akcja ma przypominać o ludziach cierpiących, oczekujących naszej pomocy i opieki w trudnym okresie odchodzenia z tego świata. Co roku w okolicach 4 października (Międzynarodowy Dzień Opieki Hospicyjnej), tysiące ludzi na całym świecie sadzą żonkile. Jest to symboliczny akt solidarności z umierającymi na raka. Celem akcji, poza pozyskiwaniem funduszy na działalność hospicjów, jest przede wszystkim edukacja i uwrażliwienie społeczeństwa, a szczególnie jego najmłodszej części, na los osób terminalnie chorych.
Powrót
KOMENTARZE
Wydawca Portalu Regionalnego Okolicenajblizsze.pl nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi użytkowników Forum.
Zgłoś naruszenie regulaminu
Aby pisać komentarze musisz być zalogowany.
Jeżeli jeszcze nie posiadasz konta zapraszamy do rejestracji.
START   |   AKTUALNOŚCI   |   REKLAMA   |   KONTAKT   |   
 Wszelkie prawa zastrzeżone. Copyright © Okolicenajblizsze.pl
Powiadom znajomego