Kontynuuj W tej witrynie stosujemy pliki cookies. Standardowe ustawienia przeglądarki internetowej zezwalają na zapisywanie ich na urządzeniu końcowym Użytkownika. Kontynuowanie przeglądania serwisu bez zmiany ustawień traktujemy jako zgodę na użycie plików cookies. Więcej w "Polityce Cookies".
www.okolicenajblizsze.pl
Komentuj artykuły.     Wyraź swoją opinię.     Dyskutuj z innymi!!      Korzystaj z komentarzy! 

 

  Czwartek, 24 Marzec 2016   Imieniny: 
START / Aktualności / Załoga Computeca szykuje się do sezonu A A A     
al|2011-06-02 13:56:45  
Po niezwykle udanym ubiegłorocznym sezonie startów w cyklu regat Pucharu Polski Klasy Delphia 24 One Design w wykonaniu świebodzińskiej załogi Venti Quatro Computec, przyszedł czas na tegoroczne zmagania. Świebodzińscy żeglarze, wspólnie z załogą Kalinowych Pól, rozpoczęli już przygotowania do startów.
 
Obecny sezon będzie czwartym w klasie Delphia 24 One Desing, w którym startować będzie załoga spod bandery Computeca. Tegoroczna rywalizacja zapowiada się niezwykle ciekawie z co najmniej kilu powodów.
Po raz pierwszy jachty Delphia 24 rywalizować będą w Łebie. Z kolei Mistrzostwa Polski (w ubiegłym roku Computec zdobył wicemistrzostwo w Gdyni) rozegrane zostaną na wodach Zatoki Puckiej. - Osobiście z takiego rozwiązania jestem bardzo zadowolony, ponieważ uważam ten akwen za jeden z najlepszych akwenów regatowych w Polsce. W Pucku ścigaliśmy się wiele razy i zawsze było to ściganie na najwyższym poziomie – zapewnia sternik Computeca Maciej Gałązka.
Jednak najważniejszą zmianą jest znaczące zwiększenie liczby załóg, które zapowiedziały swój udział w cyklu. W tym roku do stawiki dołączyło aż pięć nowych jachtów (w sumie rywalizować będzie 16 ) W opinii M. Gałązki wszystkie ekipy to doskonali żeglarze z dużym doświadczeniem regatowym. - Wystarczy wspomnieć, że cztery załogi, to czołówka rankingu klasy Skipi 650 z sezonu 2010. Jest to spore wzmocnienie klasy Delphia 24, duże wyzwanie dla nas i gwarancja porządnego ścigania – zapowiada Maciej Gałązka,
            Tegoroczny kalendarz startów jest bardzo bogaty – w sumie aż dziesięć imprez. Prawdopodobnie załoga Venti Quatro Computec nie będzie w stanie zameldować się na wszystkich. Jednak nasi żeglarze zapowiadają, że każdy swój start potraktują bardzo  poważnie.
            Przygotowania już się rozpoczęły. Jacht został zwodowany w Niesulicach, a załoga ma już za sobą pierwsze treningi. Przygotowywane są nowe żagle, a na samym jachcie pojawi się kilka nowych rozwiązań, które z założenia mają poprawić jego osiągi. Zmianą, która najbardziej rzucać się będzie w oczy, będzie nowa grafika łodzi.
            Wszystkie nowowprowadzone rozwiązania są naturalnie istotne, jednak byłyby niczym bez dobrej załogi (M. Gałązka, Maciej Wilewski, Jacek Dydyń, Łukasz Chomin, Fabian Mackiewicz). - Cieszę się, że skład załogi pozostaje bez zmian. Mamy już spore doświadczenie, znamy się i co najważniejsze wiemy gdzie drzemią rezerwy i co możemy jeszcze poprawić­ – mówi M. Gałązka.
           
Pierwszymi zawodami w których wystartuje załoga Computeca będą regaty w Mikołajkach (pierwsze w tym roku zawody zaliczane do cyklu PGNiG Bezpiecznie Nad Wodą Delphia Cup), które zaplanowano na 23-24 czerwca. Żeglarze Kalinowych Pól rozpoczną sezon wcześniej, bo już w drugi weekend czerwca (11-12). Wówczas jacht "kalinowych" ścigać się będzie na Zalewie Zegrzyńskim.
Powrót
KOMENTARZE
Wydawca Portalu Regionalnego Okolicenajblizsze.pl nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi użytkowników Forum.
Zgłoś naruszenie regulaminu
Aby pisać komentarze musisz być zalogowany.
Jeżeli jeszcze nie posiadasz konta zapraszamy do rejestracji.
START   |   AKTUALNOŚCI   |   REKLAMA   |   KONTAKT   |   
 Wszelkie prawa zastrzeżone. Copyright © Okolicenajblizsze.pl
Powiadom znajomego