Po niezwykle udanym ubiegłorocznym sezonie startów w cyklu regat Pucharu Polski Klasy Delphia 24 One Design w wykonaniu świebodzińskiej załogi Venti Quatro Computec, przyszedł czas na tegoroczne zmagania. Świebodzińscy żeglarze, wspólnie z załogą Kalinowych Pól, rozpoczęli już przygotowania do startów.
Obecny sezon będzie czwartym w klasie Delphia 24 One Desing, w którym startować będzie załoga spod bandery Computeca. Tegoroczna rywalizacja zapowiada się niezwykle ciekawie z co najmniej kilu powodów.
Po raz pierwszy jachty Delphia 24 rywalizować będą w Łebie. Z kolei Mistrzostwa Polski (w ubiegłym roku Computec zdobył wicemistrzostwo w Gdyni) rozegrane zostaną na wodach Zatoki Puckiej. - Osobiście z takiego rozwiązania jestem bardzo zadowolony, ponieważ uważam ten akwen za jeden z najlepszych akwenów regatowych w Polsce. W Pucku ścigaliśmy się wiele razy i zawsze było to ściganie na najwyższym poziomie – zapewnia sternik Computeca Maciej Gałązka.
Jednak najważniejszą zmianą jest znaczące zwiększenie liczby załóg, które zapowiedziały swój udział w cyklu. W tym roku do stawiki dołączyło aż pięć nowych jachtów (w sumie rywalizować będzie 16 ) W opinii M. Gałązki wszystkie ekipy to doskonali żeglarze z dużym doświadczeniem regatowym. - Wystarczy wspomnieć, że cztery załogi, to czołówka rankingu klasy Skipi 650 z sezonu 2010. Jest to spore wzmocnienie klasy Delphia 24, duże wyzwanie dla nas i gwarancja porządnego ścigania – zapowiada Maciej Gałązka,
Tegoroczny kalendarz startów jest bardzo bogaty – w sumie aż dziesięć imprez. Prawdopodobnie załoga Venti Quatro Computec nie będzie w stanie zameldować się na wszystkich. Jednak nasi żeglarze zapowiadają, że każdy swój start potraktują bardzo poważnie.
Przygotowania już się rozpoczęły. Jacht został zwodowany w Niesulicach, a załoga ma już za sobą pierwsze treningi. Przygotowywane są nowe żagle, a na samym jachcie pojawi się kilka nowych rozwiązań, które z założenia mają poprawić jego osiągi. Zmianą, która najbardziej rzucać się będzie w oczy, będzie nowa grafika łodzi.
Wszystkie nowowprowadzone rozwiązania są naturalnie istotne, jednak byłyby niczym bez dobrej załogi (M. Gałązka, Maciej Wilewski, Jacek Dydyń, Łukasz Chomin, Fabian Mackiewicz). - Cieszę się, że skład załogi pozostaje bez zmian. Mamy już spore doświadczenie, znamy się i co najważniejsze wiemy gdzie drzemią rezerwy i co możemy jeszcze poprawić – mówi M. Gałązka.
Pierwszymi zawodami w których wystartuje załoga Computeca będą regaty w Mikołajkach (pierwsze w tym roku zawody zaliczane do cyklu PGNiG Bezpiecznie Nad Wodą Delphia Cup), które zaplanowano na 23-24 czerwca. Żeglarze Kalinowych Pól rozpoczną sezon wcześniej, bo już w drugi weekend czerwca (11-12). Wówczas jacht "kalinowych" ścigać się będzie na Zalewie Zegrzyńskim.