Kontynuuj W tej witrynie stosujemy pliki cookies. Standardowe ustawienia przeglądarki internetowej zezwalają na zapisywanie ich na urządzeniu końcowym Użytkownika. Kontynuowanie przeglądania serwisu bez zmiany ustawień traktujemy jako zgodę na użycie plików cookies. Więcej w "Polityce Cookies".
www.okolicenajblizsze.pl
Komentuj artykuły.     Wyraź swoją opinię.     Dyskutuj z innymi!!      Korzystaj z komentarzy! 

 

  Czwartek, 24 Marzec 2016   Imieniny: 
START / Aktualności / Kłopot z remontem A A A     
al|2013-07-31 11:38:21  
Od kilkunastu dni trwa remont hali sportowej przy ulicy Świerczewskiego. Prace idą jednak bardzo powoli. Pojawiły się obawy, czy wykonawca zdąży uwinąć się z robotą do końca sierpnia.

            Przypomnijmy - Miejską Halę Sportową oddano do użytku w czerwcu 1998 roku, choć pierwsze prace budowlane rozpoczęto w połowie lat 80-tych ubiegłego wieku. Od tamtej pory żadne większe remonty nie były w obiekcie prowadzone. Te wykonywane, ograniczały się jedynie do odświeżania ścian wewnątrz i malowania elewacji. Naturalnie prowadzono ponadto bieżącą konserwację, jednak roboty nie wykraczały poza standardowe funkcjonowanie obiektu. Nawet parkietu nie poddano gruntownej renowacji. Odświeżono go jedynie przed dwoma laty, ale po tym zabiegu nie ma już praktycznie śladu. Teraz obiekt postanowiono odnowić gruntownie.
            Jedną z najważniejszych rzeczy, która zostanie wykonana, jest dach. Ten zostanie wymieniony w całości. Roboty obejmą ponadto elewacje. Zamurowana zostanie część wielkich okien od ulicy Świerczewskiego. Ponadto nieocieplone do tej pory części ścian zostaną pokryte warstwą izolacyjną. Zabiegi te mają sprawić, że ubytki ciepła będą o wiele mniejsze niż do tej pory.
            Prace obejmą również wnętrze obiektu. Wymienione zostanie przestarzałe i energochłonne oświetlenie na głównej hali. Pojawi się także nowiutkie nagłośnienie, bo obecne absolutnie nie spełniało swojej funkcji. Gruntownej renowacji doczeka się wreszcie parkiet. Ten zostanie wytrasowany, wycyklinowany, a na końcu pojawią się na nim nowe linie wyznaczające poszczególne boiska.
            Wszystko wygląda naprawdę nieźle. Przynajmniej w teorii. Dlaczego? Otóż warszawska firma Teneo Piotr Gregorczyk, która wygrała przetarg, ma najwyraźniej spory problem z utrzymaniem tempa prac. Do tej pory udało się jedynie zdemontować stare głośniku oraz lampy oświetleniowe i zainstalować nowe okablowanie. Nic ponadto. Co gorsza wczoraj nie prowadzono żadnych prac, a jak się nieoficjalnie dowiedzieliśmy, nie był to odosobniony przypadek. A to już może budzić niepokój o dotrzymaniu terminu.
            Umowa z wykonawcą przewiduje, że wszystkie prace wewnątrz obiektu, w tym wspomniana wymiana oświetlenia, nagłośnienia, wszelkie prace przy parkiecie oraz te związane z częściowym zamurowaniem okien, powinny zakończyć się przed rozpoczęciem roku szkolnego. Do tego terminu pozostał niewiele ponad miesiąc. Dalsze prace, prowadzone na zewnątrz, mogą zostać zakończone później (do 15 listopada).
Oczywiście możliwe jest jeszcze zrealizowanie prac w terminie, ale tempo robót musiałoby być naprawdę wysokie, a patrząc na to co się dzieje (nie dzieje) obecnie, można mieć poważne wątpliwości czy terminu uda się dotrzymać.
Nikt nie chce o tym mówić wprost, ale niewykluczone, że mamy do czynienia z kolejną „firmą w teczce”, która dzięki najniższej cenie wygrywa przetarg, a potem gorączkowo szuka podwykonawców, nawet wśród firm, które… przetarg przegrały.
Co będzie jeżeli wykonawca nie zdąży z pracami? Na pewno czekać go będą kary umowne, ale to w sumie sprawa wtórna. Zdecydowanie większym problemem będzie brak miejsca do prowadzenia zajęć z wychowania fizycznego dla uczniów PSP 7 i PZSTiZ. Naturalnie o miejscu do treningu czy rozgrywania zawodów również nie może być mowy.
Miejmy jednak nadzieję, że to tylko czarnowidztwo…

Próbowaliśmy się skontaktować z wykonawcą. Niestety pod wskazanym numerem telefonu włączał się tylko faks.
Powrót
KOMENTARZE
Wydawca Portalu Regionalnego Okolicenajblizsze.pl nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi użytkowników Forum.
Zgłoś naruszenie regulaminu
Aby pisać komentarze musisz być zalogowany.
Jeżeli jeszcze nie posiadasz konta zapraszamy do rejestracji.
START   |   AKTUALNOŚCI   |   REKLAMA   |   KONTAKT   |   
 Wszelkie prawa zastrzeżone. Copyright © Okolicenajblizsze.pl
Powiadom znajomego