W najbliższą sobotę (24 listopada) rusza dziesiąta edycja Turnieju Halowej Piłki Nożnej dla niezrzeszonych. W poprzedniej edycji triumfowała drużyna TOMBUDu, która wygrała turniej po raz drugi z rzędu. Jak będzie w tym roku? Trudno przewidzieć, ale wiadomo, że zwycięzcę poznamy na przełomie lutego/marca.
Do rozpoczynającego się w weekend turnieju zgłosiło się trzynaście ekip: TOMBUD, ISKRA, COMPUTEC, AXIS COMPUTERY, BIUROMANIA, ENEA-BIM, STUDIO EFEKT, BGJ-TRAFICA, SPRICK ROWERY, ELTERMA, SECO WARWICK, KICO oraz ZWKiUK. Drużyny tradycyjnie tworzone są przez pracowników (i sympatyków) poszczególnych firm i instytucji. Drużyny mogą liczyć maksymalnie 15 pełnoletnich zawodników niezrzeszonych w żadnym klubie sportowym. W tym roku jest jednak jedno małe „ale” - każda ekipa może dobrać do swojego składu „jokera”, czyli zawodnika zrzeszonego. Z tej możliwości drużyny skwapliwie skorzystały.
Trzynaście zespołów wystąpi w jednej grupie, a rozgrywki zostaną przeprowadzone systemem „każdy z każdym” (bez rewanżu). Po zakończeniu rundy eliminacyjnej rozpocznie się faza finałowa. Zagrają w niej wszystkie drużyny, z tym że zostaną podzielone na dwie grupy. W grupie A zagra siedem pierwszych zespołów tabeli, a w grupie B pozostałych sześć. Rozgrywki w tej ostatniej nie będą o przysłowiową pietruszkę, bowiem cztery ostatnie drużyny w przyszłym sezonie zagrają w drugiej lidze. Będzie to zatem walka o honor.
Każdy mecz trwać będzie 2x12 minut z krótką przerwą na zmianę stron. Punkty za poszczególne mecze przyznawane są tradycyjnie, czyli 3,1 i 0. (pobierz regulamin)
Runda eliminacyjna zakończy się 26 stycznia.
W najbliższą sobotę na stronach portalu okolicenajblizsze.pl pojawi się nowy dział w którym zamieszczane będą wszystkie informacje dotyczące turnieju: terminarz, wyniki, tabela, aktualności, drużyny i oczywiście galerie z poszczególnych spotkań. A już dzisiaj prezentujemy „rozkład jazdy” najbliższych dwóch kolejek.
1 Kolejka 24 listopada 2007
|
BGJ-TRAFICA - ENEA-BIM
|
Godz. 17.00
|
|
SPRICK ROWERY - BIUROMANIA
|
Godz. 17.30
|
|
ELTERMA - AXIS KOMPUTERY
|
Godz. 18.00
|
|
ZWKiUK - TOMBUD
|
Godz. 18.30
|
|
KICO - ISKRA
|
Godz. 19.00
|
|
SECO WARWICK - COMPUTEC
|
Godz. 19.30
|
|
STUDIO EFEKT (pauza)
|
|
2 Kolejka 25 listopada 2007
| TOMBUD - KICO |
Godz. 17.00 |
| ISKRA - SECO WARWICK |
Godz. 17.30 |
| COMPUTEC - ELTERMA |
Godz. 18.00 |
| AXIS KOMPUTERY - SPRICK ROWERY |
Godz. 18.30 |
| BIUROMANIA - BGJ-TRAFICA |
Godz. 19.00 |
| ENEA-BIM - STUDIO EFEKT |
Godz. 19.30 |
| ZWKiUK (pauza) |
|