Kontynuuj W tej witrynie stosujemy pliki cookies. Standardowe ustawienia przeglądarki internetowej zezwalają na zapisywanie ich na urządzeniu końcowym Użytkownika. Kontynuowanie przeglądania serwisu bez zmiany ustawień traktujemy jako zgodę na użycie plików cookies. Więcej w "Polityce Cookies".
www.okolicenajblizsze.pl
Komentuj artykuły.     Wyraź swoją opinię.     Dyskutuj z innymi!!      Korzystaj z komentarzy! 

 

  Czwartek, 24 Marzec 2016   Imieniny: 
START / Aktualności / Calando i Osoria razem A A A     
al|2011-09-29 11:46:06  
Calando i Osoria razem
Po wakacyjnej przerwie zespół Calando, działający przy Świebodzińskim Domu Kultury, znowu zaprosił swoich wiernych fanów na koncert. Jednak tym razem nie wystąpił sam. Towarzyszyła mu szczaniecka Osoria.
 
            Koncert tradycyjnie zorganizowano we wtorek (27 września), w tym samym miejscu co zwykle, czyli w pomieszczeniach Galerii Inspiracje ŚDK. Jak wyliczyła prowadząca świebodzińskie Calando Urszula Paszkowska, było to już ósme spotkanie z piosenką, które zapoczątkowane zostały comiesięcznymi koncertamipod koniec ubiegłego roku.
            Za każdym razem spotkanie ma swój motyw przewodni. Tym razem było to „Pożegnanie lata”. Pomimo tego, że pożegnanie tej pory roku, nie jest dla większości powodem do wielkiej radości, to mimo wszystko w trakcie półtoragodzinnego koncertu było wesoło.
            Najpierw przed publicznością, ze swoim programem, zaprezentowała się prowadzona przez Zbigniewa Jaśkiewicza Osoria, która z wielką siłą głosu zaśpiewała wiele skocznych utworów, przy których podrygiwała cała sala. Momentami można było odnieść wrażenie, że gdyby było na niej więcej miejsca, to przynajmniej część publiczności po prostu zaczęłaby tańczyć. Nie zabrakło także nieco bardziej sentymentalnych piosenek, których słowa przywoływały minioną (niestety) młodość.
            Po występie gości ze Szczańca przyszedł czas na gospodarzy. Calando naturalnie zaśpiewało „tematycznie”. Królowały utwory przywołujące, jakżeby inaczej, lato. Nie zabrakło nawet doskonale znanej piosenki turystycznej „Lato z komarami” – refren śpiewali wszyscy. Zresztą i przy pozostałych utworach publiczność nie musiała być zachęcana do wspólnego śpiewu, klaskania i podrygiwania. Słowem – było radośnie. Znakomity nastrój nie opuścił nikogo nawet w chwili, gdy popłynęły piosenki nawiązujące do jesieni. Na zakończenie obydwa zespoły zaśpiewały razem, a później przyszedł jeszcze czas na wspólne rozmowy przy cieście.
            - Zapraszając zespół ze Szczańca chcieliśmy urozmaicić nasze muzyczne spotkania. Wydaje mi się, że ta forma się sprawdziła – przekonuje U. Paszkowska.
 
Kolejny koncert Calando zaplanowano na koniec października. Prawdopodobnie tematem przewodnim najbliższego spotkania będzie muzyka filmowa i operetkowa.
 
 

Powrót
KOMENTARZE
Wydawca Portalu Regionalnego Okolicenajblizsze.pl nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi użytkowników Forum.
Zgłoś naruszenie regulaminu
Aby pisać komentarze musisz być zalogowany.
Jeżeli jeszcze nie posiadasz konta zapraszamy do rejestracji.
START   |   AKTUALNOŚCI   |   REKLAMA   |   KONTAKT   |   
 Wszelkie prawa zastrzeżone. Copyright © Okolicenajblizsze.pl
Powiadom znajomego