Kontynuuj W tej witrynie stosujemy pliki cookies. Standardowe ustawienia przeglądarki internetowej zezwalają na zapisywanie ich na urządzeniu końcowym Użytkownika. Kontynuowanie przeglądania serwisu bez zmiany ustawień traktujemy jako zgodę na użycie plików cookies. Więcej w "Polityce Cookies".
www.okolicenajblizsze.pl
Komentuj artykuły.     Wyraź swoją opinię.     Dyskutuj z innymi!!      Korzystaj z komentarzy! 

 

  Czwartek, 24 Marzec 2016   Imieniny: 
START / Aktualności / Strażacy ochotnicy uczą się jak pomagać ofiarom wypadków A A A     
al|2010-12-22 12:41:14  
Upalnie, czy zimno. Nieważne, trzeba ćwiczyć. Ta myśl przyświecała strażakom ochotnikom, którzy w połowie grudnia wzięli udział w szkoleniu z zakresu ratownictwa technicznego.
 
Sprawdzian wiedzy teoretycznej i praktycznych umiejętności strażaków-ratowników z jednostek ochotniczych straży pożarnych z terenu naszego powiatu, biorących udział w szkoleniu specjalistycznym z zakresu ratownictwa technicznego przeprowadzono w Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Świebodzinie. W kursie wzięło udział ponad trzydziestu członków ochotniczych straży pożarnych jednostek z Lubrzy, Dąbrówki Wlkp., Niekarzyna, Podłej Góry, Rusinowa i Skąpego. - Celem szkolenia było przygotowanie strażaków OSP do prowadzenia akcji ratowniczych w czasie zdarzeń na drogach. Podczas szkolenia zapoznano strażaków z metodami i technikami uwalniania poszkodowanych w wypadkach komunikacyjnych, w tym wykorzystania specjalistycznego sprzętu ratowniczego będącego na wyposażeniu jednostek – informuje zastępca Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Świebodzinie mł. bryg. Dariusz Paczesny, który dodaje iż wszystkim druhom należą się wielkie słowa uznania, bowiem szkolenie prowadzone było w czasie wolnym (soboty i niedziele). Strażaków nie rozpieszczały także warunki atmosferyczne - zajęcia praktyczne odbywały się na dużym mrozie.

Za pomoc w przeprowadzeniu szkolenia Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Świebodzinie dziękuje Jarosławowi Cichockiemu, właścicielowi firmy MC Recykling w Szczańcu, który do ćwiczeń praktycznych nieodpłatnie udostępnił teren zakładu i wraki pojazdów.
Powrót
KOMENTARZE
Wydawca Portalu Regionalnego Okolicenajblizsze.pl nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi użytkowników Forum.
Zgłoś naruszenie regulaminu
Aby pisać komentarze musisz być zalogowany.
Jeżeli jeszcze nie posiadasz konta zapraszamy do rejestracji.
START   |   AKTUALNOŚCI   |   REKLAMA   |   KONTAKT   |   
 Wszelkie prawa zastrzeżone. Copyright © Okolicenajblizsze.pl
Powiadom znajomego