Kontynuuj W tej witrynie stosujemy pliki cookies. Standardowe ustawienia przeglądarki internetowej zezwalają na zapisywanie ich na urządzeniu końcowym Użytkownika. Kontynuowanie przeglądania serwisu bez zmiany ustawień traktujemy jako zgodę na użycie plików cookies. Więcej w "Polityce Cookies".
www.okolicenajblizsze.pl
Komentuj artykuły.     Wyraź swoją opinię.     Dyskutuj z innymi!!      Korzystaj z komentarzy! 

 

  Czwartek, 24 Marzec 2016   Imieniny: 
START / Aktualności / Organizacja ruchu w śródmieściu – powrót do przeszłości A A A     
al|2011-09-06 11:27:17  
Ul. Kilińskiego. Tutaj kierunek ruchu odwróci się o 180 stopni
Nie ma odwrotu. Od jutra (7 września) wracamy do starej organizacji ruchu w śródmieściu Świebodzina. Obecna, która obowiązywała przez ostatnie lata, przechodzi do historii.
 
            Zmiany w organizacji ruchu w obrębie świebodzińskiego śródmieścia rozpoczęły się w drugiej połowie 2007 roku, gdy wprowadzono ograniczenia tonażowe na kilkudziesięciometrowym odcinku ul. 30 Stycznia. Te związane były z koniecznością przebudowy rozsypującego się mostku przerzuconego nad fosą. Z biegiem czasu pojawiały się kolejne drobne zmiany, tym razem związane z remontem ulic w centrum. Teraz wracamy do stanu pierwotnego.
            Zmiana nie powinna być zbyt uciążliwa i najpewniej szybko przestawimy się na poprzednie tory. Naturalnie zajmie to jakiś czas, w którym będziemy musieli bacznie przyglądać się znakom. W tym momencie odpada jazda „na pamięć”.
            Jak w takim razie będziemy poruszać się po centrum? Główne zmiany dotyczą ulic Głogowskiej i Kilińskiego. Do tej pory wjeżdżając w tą pierwszą z ulicy Piłsudskiego, mogliśmy jechać aż do jej końca i dalej skręcaliśmy w Kilińskiego (w prawo lub w lewo). Od środy już tak nie pojedziemy. Teraz wjeżdżając w Głogowską z Piłsudskiego, będziemy musieli skręcić w jej połowie w Wałową. Wyżej już nie będzie można jechać.
            Druga poważna zmiana dotyczy ulicy Kilińskiego. Tutaj kierunek ruchu odwróci się o 180 stopni. Do tej pory jadąc krótkim odcinkiem ul. 30 Stycznia (nad fosą) od ulicy Wałowej, mogliśmy pojechać prosto w stronę ratusza lub skręcić w lewo. Teraz dodatkowo, tak jak dawniej, będziemy mogli także skręcić w prawo w ulicę Okrężną, tuż za głównym budynkiem Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego i dojechać do ul. Kilińskiego, którą dotrzemy dalej do parkingu przy kościele NMP Królowej Polski. Będziemy mogli także skręcić w prawo w Głogowską i dojechać nią do Wałowej.
Króciutki odcinek pomiędzy parkingiem przy kościele a Głogowską będzie dwukierunkowy. Ruch na ulicy Rynkowej pozostaje bez zmian – wjeżdżamy w nią tylko z 30 Stycznia, z tą różnicą, że po dojechaniu do skrzyżowania z Kilińskiego zmuszeni będziemy skręcić w lewo, lub też pojechać prosto na parking przy baszcie.
            Ruch zostanie zmieniony jutro w godzinach okołopołudniowych. Przy ulicach 30 Stycznia oraz Głogowskiej ustawione zostaną tablice informujące o zmianach w organizacji ruchu.
 
Powrót
KOMENTARZE
Wydawca Portalu Regionalnego Okolicenajblizsze.pl nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi użytkowników Forum.
Zgłoś naruszenie regulaminu
Aby pisać komentarze musisz być zalogowany.
Jeżeli jeszcze nie posiadasz konta zapraszamy do rejestracji.
START   |   AKTUALNOŚCI   |   REKLAMA   |   KONTAKT   |   
 Wszelkie prawa zastrzeżone. Copyright © Okolicenajblizsze.pl
Powiadom znajomego