Wpadli kolejni amatorzy darmowego paliwa. Wczoraj zatrzymano dwóch mężczyzn, którzy odjechali ze stacji benzynowej nie płacąc rachunku za tankowanie.
Wczoraj (8 września) tuż przed północą, pracownik stacji paliw w Poźrzadle poinformował świebodzińską policję o dokonanej kradzieży benzyny. Pracownik stacji zdążył zauważyć jedynie jakiego typu autem poruszali się sprawcy. Informacja o kradzieży trafiła do wszystkich patroli, a w rejon gdzie mogli uciekać złodzieje skierowano policjantów.
Na efekty nie trzeba było długo czekać. Podczas patrolowania krajowej „dwójki”, zauważono samochód który odpowiadał opisowi, tego ze zgłoszenia. Mundurowi zatrzymali do kontroli kierowcę osobowego Opla. W aucie znajdował się również pasażer.
- Podczas wykonywanych czynności okazało się, że policjanci mają do czynienia ze sprawcami kradzieży – informuje rzecznik świebodzińskiej policji mł. asp. Katarzyna Wrocławska.
Dwaj mężczyźni, mieszkańcy województwa kujawsko-pomorskiego, przyznali się do kradzieży. Zapłacili również rachunek za skradzione paliwo. Nie uchroni ich to jednak przed karą, a tę wymierzy sąd.