W miniony weekend w świebodzińskiej hali sportowej rozegrano Półfinały Mistrzostw Polski Młodzieczek w piłce ręcznej. Gospodarzem imprezy była drużyna Zjednoczonych Lubrza. Niestety podopieczne Jana Kanieckiego zajęły ostatnie, czwarte miejsce i na finały nie pojadą.
W świebodzińskiej imprezie, której gospodarzem była drużyna Zjednoczonych Lubrza, zmierzyły się cztery ekipy. Oprócz gospodarzy, na parkiecie rywalizowała także ekipa aktualnego mistrza kraju, czyli Bukowi Buk oraz MKS Brodnica i MKS Kusy Szczecin.
Zawody trwały przez trzy dni (17 – 19 maja). W tym czasie rozegrano w sumie sześć spotkań (po dwa dziennie), czyli każda z ekip pojawiała się na parkiecie trzykrotnie.
Niestety zawodniczki z Lubrzy przegrały wszystkie swoje spotkania. W pierwszym nieznacznie uległy MKS Kusemu Szczecin 14:17. W sobotę walczyły już o wszystko, jednak i tym razem się nie udało – drużyna z Brodnicy zwyciężyła 19:10. Ostatniego dnia turnieju, w spotkaniu które nie miało już żadnego znaczenia, dziewczęta z Lubrzy doznały najwyższej porażki (18:34) z obecnymi mistrzyniami Polski z Buku.
To właśnie ta drużyna triumfowała w całej imprezie i razem z ekipą z Brodnicy pojedzie na Finały Mistrzostw Polski Młodziczek. Trzecie miejsce zajęły dziewczęta ze Szczecina.