W ostatnich dniach dwie młode dziewczyny zostały „bohaterkami” statystyk świebodzińskiej policji. Jedna z nich prowadziła auto po pijanemu, a druga poszukiwana była listem gończym.
W miniony piątek (26 lipca) policjanci świebodzińskiej komendy podczas patrolu w miejscowości Kosobudz (gm. Łagów) zatrzymali do kontroli drogowej kierowcę osobowego Volkswagena. Mundurowi poddali kierowcę badaniu, które wykazało 0,65 promila alkoholu w wydychanym powietrzu. Co więcej okazało się, że kierowcą auta jest 15–letnia dziewczyna, która oczywiście nie posiadała prawa jazdy. W samochodzie, jako pasażer, jechał jego właściciel, który za to, że umożliwił prowadzenie auta osobie nietrzeźwej, został ukarany mandatem karnym.
Nastolatkę czekają czynności procesowe podczas których odpowie za przestępstwo kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości. Sprawą zajmie się również sąd dla nieletnich.
Kolejną zatrzymana kobietą jest 24-letnia mieszkanka powiatu zielonogórskiego. Policjanci z wydziału prewencji zatrzymali ją w miniony weekend w trakcie patrolu wodnego na jeziorze Niesłysz. Funkcjonariusze zauważyli osoby pływające rowerem wodnym, które nie miały założonych kapoków. Podczas prowadzonej interwencji okazało się, że jedna z osób poszukiwana jest listem gończym. Na jego podstawie młoda kobieta została zatrzymana.