Po raz kolejny świebodzińscy policjanci przeprowadzili akcję „Trzeźwy poranek”. W trakcie trzech godzin skontrolowali ponad pięciuset kierowców(!). Trzy „strzały” okazały się celne.
Akcja rozpoczęła się dzisiaj (1 września) o czwartej rano, gdy w mieście rozlokowane zostały trzy patrole drogówki, które po kolei zatrzymywały przejeżdżające pojazdy do kontroli. W sumie do godziny siódmej mundurowi zatrzymali dokładnie 504 auta. To bardzo dużo. Udało się to dzięki zastosowanym urządzeniom alcoblow, które po włożeniu do wnętrza pojazdu błyskawicznie „wyczują” znajdujące się w powietrzu opary alkoholu. Dopiero gdy sprzęt zasygnalizuje jego obecność, kierowca poddawany jest szczegółowej kontroli. Właśnie dlatego w tak krótkim czasie udało się sprawdzić, tak wielu kierujących.
- Akcja Trzeźwy poranek ma przede wszystkim na celu zwiększenie bezpieczeństwa w ruchu drogowym poprzez wyeliminowanie z ruchu jak największej liczby osób kierujących pod wpływem alkoholu – informuje rzecznik świebodzińskiej policji mł. asp. Katarzyna Wrocławska.
Efektem działań było zatrzymanie trzech nietrzeźwych kierujących. Dwóch z nich wpadło na ulicy Poznańskiej w odstępie zaledwie półgodziny, natomiast kolejny nietrzeźwy został zatrzymany na ul. Świerczewskiego. Wszyscy są mieszkańcami naszego powiatu. Każdy z nich popełnił przestępstwo kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości. Jeden z kierujących miał 1,60 promila alkoholu w wydychanym powietrzu.