Kontynuuj W tej witrynie stosujemy pliki cookies. Standardowe ustawienia przeglądarki internetowej zezwalają na zapisywanie ich na urządzeniu końcowym Użytkownika. Kontynuowanie przeglądania serwisu bez zmiany ustawień traktujemy jako zgodę na użycie plików cookies. Więcej w "Polityce Cookies".
www.okolicenajblizsze.pl
Komentuj artykuły.     Wyraź swoją opinię.     Dyskutuj z innymi!!      Korzystaj z komentarzy! 

 

  Czwartek, 24 Marzec 2016   Imieniny: 
START / Aktualności / Dwóch pijanych kierowców. Jedna próba przekupstwa A A A     
al|2008-01-27 15:47:58  
W piątek (25 stycznia) i sobotę (26) świebodzińscy policjanci zatrzymali dwóch nietrzeźwych kierowców. Jeden z nich próbował przekupić funkcjonariuszy.
            Do pierwszego zdarzenia doszło w piątek nad ranem na krajowej dwójce w miejscowości Mostki, gdzie policjanci zatrzymali do kontroli dziwnie jadącego busa. Szybko na jaw wyszedł powód takiej jazdy. 41-letni mieszkaniec Łodzi znajdował się pod silnym działaniem alkoholu – alkomat pokazał 1,85 promila alkoholu. Mężczyzna chcąc uniknąć odpowiedzialności za popełnione przestępstwo usiłował wręczyć policjantom łapówkę – 1000 zł i 100 euro. Mundurowi postąpili zgodnie z prawem, a pijany kierowca trafił do aresztu. Po wytrzeźwieniu usłyszał zarzuty. Prokurator zastosował wobec zatrzymanego środek zapobiegawczy w postaci poręczenia majątkowego. Za swoje czyny – kierowanie samochodem w stanie nietrzeźwości i usiłowanie wręczenia korzyści majątkowej policjantowi przestępca może spędzić w więzieniu nawet 10 lat.
Drugie zdarzenie miało miejsce w sobotę tuż przed godziną siódmą rano, również na drodze krajowej nr 2 w rejonie Myszęcina. Doszło tam do kolizji drogowej z udziałem samochodu ciężarowego DAF i osobowej „renówki”. Kierujący tirem 41-letni mieszkaniec Łomży nie stosując się do znaków drogowych wyprzedzał w rejonie skrzyżowania, gdzie uderzył w stojący prawidłowo samochód osobowy. Patrol drogówki w trakcie obsługi zdarzenia wyczuł od kierującego tirem woń alkoholu. Badanie wykazało, że sprawca kolizji jest nietrzeźwy. W jego organizmie znajdowało się 0,92 promila alkoholu. Kierowca został oczywiście zatrzymany do wyjaśnienia. - Przed świebodzińskim sądem odpowie za kierowanie samochodem w stanie nietrzeźwości i spowodowanie zagrożenia w ruchu drogowym. Za tego typu przestępstwo może trafić do aresztu nawet na 2 lata, obligatoryjnie straci prawo jazdy. Do zapłaty będzie również niemała grzywna – informuje Oficer Prasowy KPP Świebodzin st. asp. Wiesław Karatucha.
Powrót
KOMENTARZE
Wydawca Portalu Regionalnego Okolicenajblizsze.pl nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi użytkowników Forum.
Zgłoś naruszenie regulaminu
Aby pisać komentarze musisz być zalogowany.
Jeżeli jeszcze nie posiadasz konta zapraszamy do rejestracji.
START   |   AKTUALNOŚCI   |   REKLAMA   |   KONTAKT   |   
 Wszelkie prawa zastrzeżone. Copyright © Okolicenajblizsze.pl
Powiadom znajomego