Kontynuuj W tej witrynie stosujemy pliki cookies. Standardowe ustawienia przeglądarki internetowej zezwalają na zapisywanie ich na urządzeniu końcowym Użytkownika. Kontynuowanie przeglądania serwisu bez zmiany ustawień traktujemy jako zgodę na użycie plików cookies. Więcej w "Polityce Cookies".
www.okolicenajblizsze.pl
Komentuj artykuły.     Wyraź swoją opinię.     Dyskutuj z innymi!!      Korzystaj z komentarzy! 

 

  Czwartek, 24 Marzec 2016   Imieniny: 
START / Aktualności / Właściciele najpiękniejszych zagród zostali nagrodzeni A A A     
al|2011-09-14 11:25:35  
Wyróżnienie (zagroda nierolnicza) – Maria Malarczyk (Wilkowo)
Blisko siedemdziesiąt posesji zgłoszono do tegorocznej, siedemnastej edycji konkursu Estetyczne zagospodarowanie zagrody wiejskiej. Wyniki ogłoszono w trakcie Dożynek Gminnych, które w pierwszą sobotę września zorganizowano w Kupieninie.
 
            Po raz kolejny organizatorzy konkursu (Gmina Świebodzin) zdecydowali się na wręczenie nagród podczas uroczystości dożynkowych, wychodząc z założenia, że uhonorowanie właścicieli najpiękniejszych zagród, w pielęgnowanie których włożyli tak wiele wysiłku (i niemałe pieniądze), powinno mieć miejsce w trakcie uroczystości o odpowiedniej randze.
            Wszystkie zgłoszone do konkursu zagrody odwiedziła komisja konkursowa. W tym roku w jej skład weszli: Maria Obacz, Marian Frąckiewicz, Zbigniew Burnos, Mieczysław Czepukowicz oraz Stanisław Kubiak. To właśnie oni, przyznając punkty za poszczególne elementy ujęte w regulaminie konkursu, ustalili kolejność końcową.
Nagrody wręczono w kilku kategoriach. W przypadku debiutów (zagroda nierolnicza) jury postanowiło, iż pierwsze miejsce przypadnie Patrycji Dzierżanowskiej(Chociule). Drugie miejsce wywalczyła mieszkanka tej samej miejscowości, Małgorzata Jackowska. Wśród debiutów rolniczych zwyciężyła Renata Garnek (Gościkowo), a drugie miejsce przypadło Marcinowi Kiedo z Rosina.
W głównej części konkursu, wśród zagród nierolniczych, pierwsze miejsce przyznano Wiesławowi Galimskiemu z Rosina. Drugim nagrodzono Tomasza Zielińskiego z Nowego Dworku. Przyznano także dwa równorzędne trzecie miejsca. Zdobyli je Anna i Andrzej Gerc (Grodziszcze) oraz Beata Andrzejczak z Kupienina. Spośród zagród rolniczych najwyżej oceniono Gabrielę i Tadeusza Macutkiewicz (Chociule). Drugie miejsce przyznano Anatolowi Klejbach z Osogóry.
Przyznano także wyróżnienia dla właścicieli zagród, które otrzymały zbliżoną liczbę punktów do laureatów: Jolanta Gluth (Jordanowo – zagroda nierolnicza), Maria Malarczyk (Wilkowo – zagroda nierolnicza), Kazimiera Cichońska (Osogóra – zagroda rolnicza).
Wręczono również nagrody dla właścicieli zagród, które w poprzednich edycjach konkursu zdobyły najwyższe pozycje i uzyskały status „najpiękniejszych - bezkonkurencyjnych”. Tutaj wyróżniono Jolantę Siwicką (Jordanowo) oraz Małgorzatę Dutkiewicz z Borowa. Nagrodzeni otrzymali m.in. bony towarowe.
 
W trakcie Dożynek ogłoszono ponadto wyniki w kategorii „cała miejscowość”. W tym roku tytuł najpiękniejszej wsi powędrował do Rusinowa. Drugą pozycję zajęło Grodziszcze, a trzecią Gościkowo.
 
Zobacz zdjęcia nagrodzonych posesji – kliknij ikonę GALERIA poniżej.
Powrót
KOMENTARZE
Wydawca Portalu Regionalnego Okolicenajblizsze.pl nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi użytkowników Forum.
Zgłoś naruszenie regulaminu
Aby pisać komentarze musisz być zalogowany.
Jeżeli jeszcze nie posiadasz konta zapraszamy do rejestracji.
START   |   AKTUALNOŚCI   |   REKLAMA   |   KONTAKT   |   
 Wszelkie prawa zastrzeżone. Copyright © Okolicenajblizsze.pl
Powiadom znajomego