Kontynuuj W tej witrynie stosujemy pliki cookies. Standardowe ustawienia przeglądarki internetowej zezwalają na zapisywanie ich na urządzeniu końcowym Użytkownika. Kontynuowanie przeglądania serwisu bez zmiany ustawień traktujemy jako zgodę na użycie plików cookies. Więcej w "Polityce Cookies".
www.okolicenajblizsze.pl
Komentuj artykuły.     Wyraź swoją opinię.     Dyskutuj z innymi!!      Korzystaj z komentarzy! 

 

  Czwartek, 24 Marzec 2016   Imieniny: 
START / Aktualności / „Trójka” z wizytą u ambasadora Norwegii A A A     
al|2008-12-23 08:48:19  

Koniec minionego tygodnia był bardzo emocjonujący dla sześciu uczennic świebodzińskiego Gimnazjum nr 3. W czwartek (18 grudnia) wraz z opiekunkami pojawiły się w Ambasadzie Królestwa Norwegii w Warszawie.

            Okazją do wyjazdu był ogólnopolski konkurs plastyczny „Poznaj magię kraju Wikingów i jego świątecznych tradycji” w którym Aleksandra Cal, Anna Klechamer, Aleksandra Kieleczawa, Dżamila Karkocka, Honorata Szykowna oraz Karolina Błaszczak zajęły czwarte miejsce (wszystkie dziewczęta są uczennicami pierwszej klasy). Tak wysoką pozycję dała im praca zbiorowa pn. „Boże Narodzenie w świecie Wikingów”. A trzeba wspomnieć, że na konkurs, którego organizatorami poza Ambasadą Królestwa Norwegii, była Fundacja Rozwoju Systemu Edukacji będąca operatorem Funduszu Stypendialnego i Szkoleniowego, wpłynęło ponad 130 prac.
Po oficjalnych uroczystościach w których uczestniczył m.in. ambasador Enok Nygaard wszyscy uczestnicy finału zostali zaproszeni na poczęstunek (same norweskie przysmaki) do prywatnych apartamentów ambasadora. Pizzę norweską przygotowała sama pani ambasadorowa. Jak zapewnia Teresa Berendt-Klechamer (opiekun plastyczny gimnazjalistek), która wraz z wychowawczynią Anną Sołtysiak towarzyszyła dziewczętom, wspaniała atmosfera panująca podczas uroczystości wprowadziła uczestniczki w świąteczny klimat.
- Nasz dalszy pobyt w Warszawie to zwiedzanie wystawy w Pałacu Kultury i Nauki „Zdrowie & Szpinak” gdzie dziewczyny mogły wszystkiego dotknąć, wykonać testy dotyczące zdrowia, sprawdzić kondycję fizyczną.....no i oczywiście wjazd na 30 piętro, a na „deser” Złote Tarasy...-  opowiada T. Berendt-Klechamer
 
            Powody do radości miała również Monika Klechamer, która kilka dni wcześniej (niedziela 14 grudnia) w Miejskim Domu Kultury w Zgorzelcu odebrała nagrodę za zajęcie drugiego miejsca w konkursie plastyczno-artystycznym „Polska w Schengen”, który zorganizowany został z okazji pierwszej rocznicy wejścia naszego kraju do Strefy Schengen. Organizatorami było Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji oraz Władza Wdrażającą Programy Europejskie.
Powrót
KOMENTARZE
Wydawca Portalu Regionalnego Okolicenajblizsze.pl nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi użytkowników Forum.
Zgłoś naruszenie regulaminu
Aby pisać komentarze musisz być zalogowany.
Jeżeli jeszcze nie posiadasz konta zapraszamy do rejestracji.
START   |   AKTUALNOŚCI   |   REKLAMA   |   KONTAKT   |   
 Wszelkie prawa zastrzeżone. Copyright © Okolicenajblizsze.pl
Powiadom znajomego