Kontynuuj W tej witrynie stosujemy pliki cookies. Standardowe ustawienia przeglądarki internetowej zezwalają na zapisywanie ich na urządzeniu końcowym Użytkownika. Kontynuowanie przeglądania serwisu bez zmiany ustawień traktujemy jako zgodę na użycie plików cookies. Więcej w "Polityce Cookies".
www.okolicenajblizsze.pl
Komentuj artykuły.     Wyraź swoją opinię.     Dyskutuj z innymi!!      Korzystaj z komentarzy! 

 

  Czwartek, 24 Marzec 2016   Imieniny: 
START / Aktualności / Stypendystka marszałka ze Świebodzina A A A     
al|2008-01-31 11:22:50  
Magda Cukier – druga z prawej
W połowie stycznia w Muzeum Ziemi Lubuskiej w Zielonej Górze wręczono stypendia artystyczne, naukowe i twórcze Marszałka Województwa Lubuskiego. Wśród stypendystek znalazła się Magdalena Cukier, uczennica drugiej klasy (profil humanistyczny) świebodzińskiego I Liceum Ogólnokształcącego. To duże wyróżnienie, bowiem o stypendium ubiegało się około 150 młodych lubuszan. Ostatecznie przyznano dwadzieścia. Każde po 300 zł miesięcznie przez pół roku.
Z samego świebodzińskiego ogólniaka wpłynęło 12 wniosków. Dyrektor I LO Sławomir Pawlak, który nie kryje radości z sukcesu swojej uczennicy, zapewnia, że pozostałe zgłoszone osoby były równie utalentowane i miały na swoim koncie podobne osiągnięcia. Jednak komisja najwyżej oceniła właśnie Magdę. Co zdecydowało o takim wyborze? Na pewno jej dokonania artystyczne. Pomimo osiemnastu lat M. Cukier ma ich już kilka na swoim koncie. Jest m.in. laureatką Lubuskiego Konkursu Recytatorskiego (Drezdenko 2006) oraz dwukrotną laureatką Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego (Żary 2007, Świebodzin 2007). - Interesuje mnie recytacja, praca nad tekstem. Pasjonuje mnie literatura, poezja, a także plastyka, dokładnie malarstwo, choć od dłuższego czasu skupiam sie jedynie na literaturze i recytacji – mówi Magda. Na malarskiej niwie młoda artystka ma również osiągnięcia. Jej prace wystawianie były m.in. na Biennale Tkaniny Artystycznej w Szczecinie, Żarach. Również mieszkańcy Świebodzina mieli swego czasu okazję podziwiać jej prace na wystawie zorganizowanej w naszym Muzeum. Niektóre z nich, znalazły nabywców na charytatywnych aukcjach.
            Oprócz literatury i malarstwa w kręgu zainteresowań Magdy jest również teatr. - Teatrem zaczęłam interesować się już w podstawówce, namiastką niego było przygotowywanie apeli, scenek. Jednak na poważnie wstąpiłam do teatru w pierwszej klasie gimnazjum, tj. w 2003 roku. Jest to amatorski teatr „Po-Za”, działający przy Świebodzińskim Domu Kultury. Pasjonująca w nim jest praca nad samym sobą, możliwość konfrontacji swojej pracy z innymi osobami, zajmującymi sie teatrem – przekonuje nietuzinkowa nastolatka.
            Zapytana o plany na przyszłość odpowiada - Bardzo chciałabym studiować Stosunki Międzynarodowe na poznańskiej bądź wrocławskiej uczelni wyższej. Moje plany na przyszłość to branie udziału w Ogólnopolskim Konkursie Recytatorskim, dobre zdanie matury z przedmiotów humanistycznych, dostanie sie na wymarzone studia oraz starania, by zachować w sobie pasję i odnaleźć w niej wytchnienie.
            Brzmi pięknie. Tego Magdzie życzymy.
 
            Stypendium otrzymała również inna uczennica z Powiatu Świebodzińskiego - Natalia Modrzyk, która uczęszcza do III klasy Liceum Ogólnokształcącego  w Zespole Szkół Technicznych w Zbąszynku.
Powrót
KOMENTARZE
Wydawca Portalu Regionalnego Okolicenajblizsze.pl nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi użytkowników Forum.
Zgłoś naruszenie regulaminu
Aby pisać komentarze musisz być zalogowany.
Jeżeli jeszcze nie posiadasz konta zapraszamy do rejestracji.
START   |   AKTUALNOŚCI   |   REKLAMA   |   KONTAKT   |   
 Wszelkie prawa zastrzeżone. Copyright © Okolicenajblizsze.pl
Powiadom znajomego