Jeszcze przez ponad dwa tygodnie można składać wnioski, które naszym zdaniem (czyli mieszkańców miasta i gminy Świebodzin), powinny zostać uwzględnione w trakcie tworzenia budżetu Gminy Świebodzin na przyszły rok.
Założenie jest proste. Budżet gminy jest planem dochodów i wydatków, na cały 2012 rok. Może nie wszyscy zdajemy sobie z tego sprawę, ale są to przecież w dużej części nasze pieniądze, które wpływają do miejskiej kasy z podatków, które wszyscy płacimy. A skoro wszyscy „zrzucamy” się do wspólnej kiesy, to mamy prawo współdecydować o tym, jak te pieniądze zostaną wydane.
Ostateczne decyzje podejmowane są odpowiednimi uchwałami Rady Miejskiej, za przyjęciem których (lub odrzuceniem) głosują radni, którzy są przecież naszymi przedstawicielami we władzach miejskich. To oni powinni słuchać sugestii swoich wyborców, również (a może szczególnie) w kwestiach finansowych. Warunek jest jeden – musimy swoimi propozycjami i sugestiami podzielić się ze swoim radnym. Oczywiście, że każdy z nich stara się (tak zakładamy) realizować swój program wyborczy, który spodobał się mieszkańcom, dzięki czemu pan/pani X został radnym. Jednak przekazywanie swoich uwag i pomysłów przez wyborców jest wskazane częściej niż na raz na cztery lata.
Możemy również, tak jak w tym przypadku, bezpośrednio zgłosić swoje propozycje burmistrzowi. Mamy teraz taką okazję. Jeżeli mamy konkretne pomysły, które sprawią, że będzie nam się żyło lepiej, podzielmy się nimi.
Wnioski w formie pisemnej, można kierować do 26 września na adres: Urząd Miejski ul. Rynkowa 2, 66-200 Świebodzin.