Co prawda od ostatniego publicznego występu Zespołu, funkcjonującego przy Publicznym Gimnazjum nr 1 minęło już nieco czasu, jednak na pewno warto poświęcić mu kilka zdań.
W niedzielę 10 listopada w sali kameralnej Szczanieckiego Ośrodka Kultury odbył się koncert w wykonaniu Zespołu wokalno-teatralnego z „jedynki”. Koncert nosił tytuł „Byle nie o miłości”. Niedzielny koncert w Szczańcu, to już mała tradycja, bowiem już trzeci raz młodzież kończy właśnie takim występem trzydniowe Warsztaty Technik Teatralnych, podczas których zajęcia odbywają się przede wszystkim w Szczanieckim Ośrodku Kultury. Jest on podziękowaniem za gościnę i życzliwość, z którymi Zespół spotyka się zarówno w SZOKu, jak i w Zespole Szkół w Szczańcu. Dodatkowo w tym roku występ zadedykowany został w sposób szczególny instruktorom, którzy poprowadzili warsztatowe zajęcia.
Tym razem motywem przewodnim koncertu była miłość. Widzowie mieli więc możliwość usłyszeć znane i mniej znane utwory nawiązujące do szeroko pojętego pojęcia „miłości”. Tradycyjnie dominowały piosenki – wokaliści wykonali utwory z repertuaru Anny Marii Jopek, Anny German, Maryli Rodowicz, Kayah, Vitasa, Michała Bajora, musicalu Rent, Grzegorza Turnaua i Barbary Stępniak -Wilk, Doroty Osińskiej, Edyty Górniak, Magdy Umer, Kuby Nycza. Nie zabrakło też klasyki poezji miłosnej – W. Szekspira, A. Mickiewicza, Marii Pawlikowskiej- Jasnorzewskiej, czy Haliny Poświatowskiej. A żeby nie było tylko poważnie, koncert ubarwiły skecze z repertuaru kabaretu „Potem” - „Amor” i „Romeo i Julia” .
Trwający ponad godzinę koncert dostarczył licznie zgromadzonej widowni zarówno wielu wzruszeń, jak i powodów do zadumy, ale i uśmiechu.