Włamania do altan działkowych na terenie miasta oraz ujawnienie kradzieży prądu na całkiem pokaźną kwotę, to ostatnie sukcesy świebodzińskiej policji.
Pod koniec minionego tygodnia policjanci z Wydziału Kryminalnego ustalili, sprawców kilkunastu włamań do altanek na terenie ogródków działkowych z terenu całego miasta, których dokonano w ostatnim czasie. Zaledwie przez kilka dni prowadzonego postępowania funkcjonariusze ustalili kilkanaście uszkodzonych i okradzionych altanek z których znikały m.in. metalowe drabiny i kolorowy złom. Sprawcy w trakcie włamań uszkodzili wiele drzwi oraz okien.
Wśród zatrzymanych sprawców są trzy osoby nieletnie oraz jedna dorosła.
Sprawą nieletnich zajmie się Sad Rodzinny i Nieletnich, natomiast czynności w sprawie dorosłego włamywacza nadzorować będzie świebodzińska prokuratura, która po przedstawieniu zarzutów wnioskowała o dozór policyjny.
Mundurowi odzyskali już część skradzionego mienia, jednak w dalszym ciągu prowadzone są czynności mające na celu ustalenie pokrzywdzonych i ewentualnych strat.
Za przestępstwo kradzieży z włamaniem, Kodeks Karny przewiduje karę pozbawienia wolności do dziesięciu lat.
Z kolei pięć lat odsiadki grozi podejrzanemu o kradzież energii elektrycznej (takich przypadków w drugim półroczu 2013 r. na terenie naszego powiatu było już kilka). W niedawno ujawnionym przestępstwie okazało się, że podejrzany dokonał kradzieży energii o wartości ponad 16 tys. złotych.