Kontynuuj W tej witrynie stosujemy pliki cookies. Standardowe ustawienia przeglądarki internetowej zezwalają na zapisywanie ich na urządzeniu końcowym Użytkownika. Kontynuowanie przeglądania serwisu bez zmiany ustawień traktujemy jako zgodę na użycie plików cookies. Więcej w "Polityce Cookies".
www.okolicenajblizsze.pl
Komentuj artykuły.     Wyraź swoją opinię.     Dyskutuj z innymi!!      Korzystaj z komentarzy! 

 

  Czwartek, 24 Marzec 2016   Imieniny: 
START / Aktualności / Włamania i kradzieże – ustalono sprawców A A A     
al|2013-11-20 11:32:16  
Włamania do altan działkowych na terenie miasta oraz ujawnienie kradzieży prądu na całkiem pokaźną kwotę, to ostatnie sukcesy świebodzińskiej policji.

            Pod koniec minionego tygodnia policjanci z Wydziału Kryminalnego ustalili, sprawców kilkunastu włamań do altanek na terenie ogródków działkowych z terenu całego miasta, których dokonano w ostatnim czasie. Zaledwie przez kilka dni prowadzonego postępowania funkcjonariusze ustalili kilkanaście uszkodzonych i okradzionych altanek z których znikały m.in. metalowe drabiny i kolorowy złom. Sprawcy w trakcie włamań uszkodzili wiele drzwi oraz okien.
Wśród zatrzymanych sprawców są trzy osoby nieletnie oraz jedna dorosła.
Sprawą nieletnich zajmie się Sad Rodzinny i Nieletnich, natomiast czynności w sprawie dorosłego włamywacza nadzorować będzie świebodzińska prokuratura, która po przedstawieniu zarzutów wnioskowała o dozór policyjny.
Mundurowi odzyskali już część skradzionego mienia, jednak w dalszym ciągu prowadzone są czynności mające na celu ustalenie pokrzywdzonych i ewentualnych strat.
Za przestępstwo kradzieży z włamaniem, Kodeks Karny przewiduje karę pozbawienia wolności do dziesięciu lat.

            Z kolei pięć lat odsiadki grozi podejrzanemu o kradzież energii elektrycznej (takich przypadków w drugim półroczu 2013 r. na terenie naszego powiatu było już kilka). W niedawno ujawnionym przestępstwie okazało się, że podejrzany dokonał kradzieży energii o wartości ponad 16 tys. złotych.
Powrót
KOMENTARZE
Eleonora|2013-11-20 18:31:43
Co on z tą energią robił, handlował, czy co?Kradł na działkach i przynosił do domu?
Wydawca Portalu Regionalnego Okolicenajblizsze.pl nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi użytkowników Forum.
Zgłoś naruszenie regulaminu
Aby pisać komentarze musisz być zalogowany.
Jeżeli jeszcze nie posiadasz konta zapraszamy do rejestracji.
START   |   AKTUALNOŚCI   |   REKLAMA   |   KONTAKT   |   
 Wszelkie prawa zastrzeżone. Copyright © Okolicenajblizsze.pl
Powiadom znajomego