Kontynuuj W tej witrynie stosujemy pliki cookies. Standardowe ustawienia przeglądarki internetowej zezwalają na zapisywanie ich na urządzeniu końcowym Użytkownika. Kontynuowanie przeglądania serwisu bez zmiany ustawień traktujemy jako zgodę na użycie plików cookies. Więcej w "Polityce Cookies".
www.okolicenajblizsze.pl
Komentuj artykuły.     Wyraź swoją opinię.     Dyskutuj z innymi!!      Korzystaj z komentarzy! 

 

  Czwartek, 24 Marzec 2016   Imieniny: 
START / Aktualności / Długo nie pochodził A A A     
al|2008-12-17 11:59:17  

Niedługo cieszyliśmy się prawidłowo chodzącym zegarem na wieży ratuszowej, którego remont zakończył się przed ponad tygodniem. Od kilku dni uporczywie wskazuje godzinę drugą, lub jak kto woli czternastą.

            Problemy zaczęły się już w miniony piątek, kiedy to zatrzymały się wskazówki. Zegar co prawda odmierzał czas nadal ale awarii uległ system zasilający moduł napędzający wskazówki. Mieszkańcy dalej słyszeli (z przerwami) wybijane godziny oraz hejnał, jednak wskazówki pozostawały nieruchome.
            Po konsultacji z firmą, która przeprowadziła remont zegara, podjęto decyzję o jego całkowitym wyłączeniu. Nie chciano ryzykować, że spali się napęd, który kosztował 10 tys. zł.
            Nowe części zostały już zamówione i wszystko wskazuje na to, że najpóźniej do świąt zegar ruszy ponownie. Mamy nadzieję, że była to jedyna awaria w ciągu najbliższych dziesięcioleci.
Powrót
KOMENTARZE
agafsw|2008-12-17 19:56:34
wierza ? autor artykułu miał chyba na myśli wieżę ratuszową ...
mietek|2008-12-18 07:46:23
no tak, ja wiem ze najlepiej jest narzekac ale jaki burmistrz miasta taki zegar na naszym pieknym ratuszu.
Perfumy zamiast mydłaYogi|2008-12-18 11:15:01
Nie wiem na czym polegał "remont" zegara, ale czytając ten news mam wrażenie że do starych mechanizmów ( wielkie stare, zużyte metalowe tryby) podlączono jakiś rodzaj napędu elektronicznego ( silniki krokowe?), co w efekcie musiało się zakończyć tak jak zawsze. To jest mniej więcej tak jakby do sterej lokomotywy wstawić silnik HDI sterowany procesorem... Tylko całkowita wymiana całego zegara może dać oczekiwany efekt.
rathaus timexkron\'ex|2008-12-18 22:51:46
Rzecz w tym, żeby zachować jak najwięcej zabytkowych elementów zegara. Nie liczy się tylko tarcza i wskazówki, te tryby to nierozerwalna jego cześć. Swego czasu, a teraz w archiwum na gazeta.swiebodzin.pl można znaleźć fajny artykół o naszym ratuszowym zegarku :)
Wydawca Portalu Regionalnego Okolicenajblizsze.pl nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi użytkowników Forum.
Zgłoś naruszenie regulaminu
Aby pisać komentarze musisz być zalogowany.
Jeżeli jeszcze nie posiadasz konta zapraszamy do rejestracji.
START   |   AKTUALNOŚCI   |   REKLAMA   |   KONTAKT   |   
 Wszelkie prawa zastrzeżone. Copyright © Okolicenajblizsze.pl
Powiadom znajomego