Kontynuuj W tej witrynie stosujemy pliki cookies. Standardowe ustawienia przeglądarki internetowej zezwalają na zapisywanie ich na urządzeniu końcowym Użytkownika. Kontynuowanie przeglądania serwisu bez zmiany ustawień traktujemy jako zgodę na użycie plików cookies. Więcej w "Polityce Cookies".
www.okolicenajblizsze.pl
Komentuj artykuły.     Wyraź swoją opinię.     Dyskutuj z innymi!!      Korzystaj z komentarzy! 

 

  Czwartek, 24 Marzec 2016   Imieniny: 
START / Aktualności / Nagrody za uratowanie życia A A A     
al|2008-12-23 11:53:59  
Nagrodzeni pracownicy pogotowia i policji

Wczoraj (22 grudnia) czterech świebodzińskich policjantów wraz z trzema pracownikami Pogotowia Ratunkowego otrzymało od starosty listy gratulacyjne i nagrody rzeczowe za uratowanie życia niedoszłemu samobójcy.

            O wydarzeniu informowaliśmy ostatniego dnia listopada. Dzień wcześniej nasi policjanci oraz pracownicy pogotowia uratowali życie 21-letniego mężczyzny.
Przypomnijmy: w sobotę 29 listopada po godzinie 18.00 do świebodzińskiej komendy dodzwonił się młody mężczyzna. Podczas rozmowy telefonicznej oświadczył, że ma problemy rodzinne i zamierza popełnić samobójstwo. Zastępca dyżurnego asp. sztab. Stanisław Motyl (19 lat służby) podjął rozmowę z mężczyzną, podczas której ustalił adres i jego nazwisko. W tym czasie dyżurny nadkom. Mariusz Klebieko (17 lat służby) wysłał do miejsca zamieszkania dzwoniącego patrol w składzie st. sierż. Dariusz Sęczkowski (3 lata służby) i post. Paweł Rokitnicki (2 lata służby). W międzyczasie S. Motyl przez cały czas prowadził rozmowę z desperatem, który w pewnym momencie się rozłączył.
Kiedy policjanci wbiegli na strych, gdzie miał przebywać mężczyzna, post. Rokitnicki zauważył wiszącego już na kablu mężczyznę, st. sierż. Sęczkowski podbiegł do niego i odciął go. Jednak na szyi mężczyzny pozostała mocno zaciśnięta pętla, którą funkcjonariusz rozciął. Przybyła na miejsce obsługa pogotowia podjęła reanimację, którą wspomagali policjanci. Na szczęście okazała się ona skuteczna – dwudziestojednoletni mieszkaniec Gminy Zbąszynek został uratowany i trafił pod opiekę lekarzy.     
            W akcji poza wymienionymi policjantami uczestniczyły również Anna Biernacka – ratownik medyczny, Bożena Hołownia – dyspozytor pogotowia oraz Mieczysław Klebieko - ratownik medyczny.
 
Uroczystość odbyła się tuż po zakończeniu wczorajszej sesji i uczestniczyli w niej wszyscy radni powiatowi. Każda z osób, która przyczyniła się do uratowania życia młodego człowieka, otrzymała list gratulacyjny oraz wysokiej klasy zegarek. Jak się dowiedzieliśmy starosto nie poskąpiło grosza na ich zakup.
Starosta Zbigniew Szumski podkreślał dobre współdziałanie służb i profesjonalizm osób biorących udział w akcji. W tym samym tonie wypowiada się również mł. insp. Sławomir Tomal – zastępca komendanta KPP w Świebodzinie, który dodaje – Bardzo się cieszymy, że ta akcja została doceniona przez samorząd. To jest na pewno duża motywacja dla policjantów.
 
Budująca jest świadomość, że są w naszym mieście/powiecie ludzie na których możemy polegać nawet w tak dramatycznych sytuacjach. Ze swojej strony gratulujemy pracownikom pogotowia i policji. Chcemy zawsze na Was liczyć.
Powrót
KOMENTARZE
Wydawca Portalu Regionalnego Okolicenajblizsze.pl nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi użytkowników Forum.
Zgłoś naruszenie regulaminu
Aby pisać komentarze musisz być zalogowany.
Jeżeli jeszcze nie posiadasz konta zapraszamy do rejestracji.
START   |   AKTUALNOŚCI   |   REKLAMA   |   KONTAKT   |   
 Wszelkie prawa zastrzeżone. Copyright © Okolicenajblizsze.pl
Powiadom znajomego