Nawet 25 lat mogą spędzić za kratkami dwaj bracia, którzy podrabiali pieniądze.
Świebodzińska prokuratura oskarżyła dwóch braci w wieku 25 i 22 lat, którzy w marcu bieżącego roku w Świebodzinie, działając w krótkich odstępach czasu, wspólnie i w porozumieniu ze sobą, podrobili polskie pieniądze w postaci banknotów o nominale 100 zł. Mężczyźni skopiowali wizerunki autentycznych banknotów emitowanych przez Narodowy Bank Polski, a następnie wydrukowali je na arkuszach zwykłego, niezabezpieczonego białego papieru. Ustalono, że sfałszowanych banknotów było co najmniej siedem. Po wydrukowaniu fałszywki puścili w obieg.
W toku przeprowadzonego postępowania przesłuchano oskarżonych, którzy przyznali się do popełnienia zarzucanych im czynów. W trakcie przesłuchania bracia opisali proces, jaki przeprowadzali celem wydrukowania fałszywych banknotów oraz sposób i okoliczności, w jakich puszczali w obieg podrobione banknoty.
Świebodzińska Prokuratura Rejonowa informuje, że od początku roku zarejestrowała cztery sprawy z artykułu 310 par. 1 kk mówiący o podrabianiu albo przerabianiu pieniędzy.
Oskarżonym grozi kara pozbawienia wolności od 5 do 25 lat.