Kontynuuj W tej witrynie stosujemy pliki cookies. Standardowe ustawienia przeglądarki internetowej zezwalają na zapisywanie ich na urządzeniu końcowym Użytkownika. Kontynuowanie przeglądania serwisu bez zmiany ustawień traktujemy jako zgodę na użycie plików cookies. Więcej w "Polityce Cookies".
www.okolicenajblizsze.pl
Komentuj artykuły.     Wyraź swoją opinię.     Dyskutuj z innymi!!      Korzystaj z komentarzy! 

 

  Czwartek, 24 Marzec 2016   Imieniny: 
START / Aktualności / Spotkanie młodych już w sobotę! A A A     
al|2013-07-23 11:33:50  
Już w najbliższy weekend plac przed figurą Chrystusa Króla wypełni się tysiącami pielgrzymów, którzy przybędą na Ogólnopolskie Spotkanie Młodzieży. Czego mogą się spodziewać uczestnicy?
 
            Ogólnopolskie Spotkanie Młodzieży w Świebodzinie w ramach Światowych Dni Młodzieży, planowane od wielu miesięcy, już w najbliższy weekend! W sobotę (27 lipca) do Świebodzina przyjadą tysiące młodych ludzi z naszej i ościennych diecezji.
Organizator - WydziałDuszpasterstwa Dzieci i Młodzieży DiecezjiZielonogórsko-Gorzowskiej oraz współorganizator, czyli świebodzińska parafia p.w. Miłosierdzia Bożego, spodziewają się około 5 tysięcy gości. Jak zapewnia proboszcz parafii, ks. kan. Zygmunt Zimnawoda, w sobotę wszystko będzie gotowe na przyjęcie tysięcy uczestników. Poza placem, na młodych ludzi czekać będzie także zaplecze gastronomiczne i sanitarne.
Wejściówką na teren spotkania będą, rozprowadzane od kilku tygodni, m.in. w naszych parafiach, przeciwsłoneczne okulary z wizerunkiem Chrystusa. Koszt ich zakupu to całe 5 złotych. To symboliczna kwota, która w zamyśle powinna pokryć koszty organizacji wydarzenia.
A te zaplanowano na kilkanaście godzin. Całość rozpocznie się w samo południe występem zespołu Vox Cordi z parafii Miłosierdzia Bożego. W dalszej części spotkania nie zabraknie m.in. przeróżnych występów i oczywiście modlitwy. To oczywiste, bo jak podkreślają organizatorzy, wymiar duchowy jest tutaj najważniejszy. Na 22.30 zaplanowano mszę świętą, a 30 minut po północy rozpocznie się Czuwanie Modlitewne z Ojcem Świętym Franciszkiem, który w tym czasie przebywać będzie w Rio de Janeiro. Transmisja z Brazylii możliwa będzie dzięki ustawionemu na placu telebimowi.
Co prawda zgłoszenia uczestnictwa dokonywane są za pośrednictwem strony internetowej wydarzenie, jednak organizatorzy zapewniają, że jeżeli ktoś zdecyduje się na udział w ostatniej chwili, na pewno nie zostanie odprawiony z kwitkiem. Tak jak każdy z uczestników, powinien zgłosić się do recepcji.
 
 
 
 
PROGRAM
 
od godz. 12:00 – Zjazd uczestników
12:00 – 12:30 – Występ zespołu „Vox Cordi” z parafii Miłosierdzia Bożego w Świebodzinie/li>
12:30 -13:30 – Występ zespołu „Mini demol” z Gorzowa Wlkp.<
godz. 15:00 – Rozpoczęcie spotkania i modlitwa Koronką do Miłosierdzia Bożego
godz. 16:00 – Koncert – Siewcy Lednicy – Tango Francessco z Jezusowymi Okularami!
godz. 17:30 – Krótka przerwa
godz. 17:45 – Palące wyzwanie
Spotkanie ze świadkami wiary
Zostań świadkiem wiary!
godz. 19:00 – Przerwa
godz. 20:00 – Mocni w wierze, Idźcie i nauczajcie z mocą wszystkie narody. Stawajcie się uczniami Chrystusa!
Wjazd wizerunku Chrystusa
Wyznanie wiary – CREDO
Misterium ziarna wiary
godz. 22:00  – Przerwa
godz. 22:30 – Oto ja Panie! – EUCHARYSTIA
Tak, jestem gotów!
Omadlamy cały świat!
ok. godz. 00:30 – 03:00 Czuwanie Modlitewne z Ojcem Świętym
transmisja z Rio de Janeiro
przemówienie Papieża Franciszka
czuwanie Eucharystyczne – Adoracja Najświętszego Sakramentu
 
Powrót
KOMENTARZE
Wydawca Portalu Regionalnego Okolicenajblizsze.pl nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi użytkowników Forum.
Zgłoś naruszenie regulaminu
Aby pisać komentarze musisz być zalogowany.
Jeżeli jeszcze nie posiadasz konta zapraszamy do rejestracji.
START   |   AKTUALNOŚCI   |   REKLAMA   |   KONTAKT   |   
 Wszelkie prawa zastrzeżone. Copyright © Okolicenajblizsze.pl
Powiadom znajomego