Kontynuuj W tej witrynie stosujemy pliki cookies. Standardowe ustawienia przeglądarki internetowej zezwalają na zapisywanie ich na urządzeniu końcowym Użytkownika. Kontynuowanie przeglądania serwisu bez zmiany ustawień traktujemy jako zgodę na użycie plików cookies. Więcej w "Polityce Cookies".
www.okolicenajblizsze.pl
Komentuj artykuły.     Wyraź swoją opinię.     Dyskutuj z innymi!!      Korzystaj z komentarzy! 

 

  Czwartek, 24 Marzec 2016   Imieniny: 
START / Aktualności / Premier w Świebodzinie A A A     
al|2013-12-09 11:31:13  
W miniony piątek (6 grudnia) świebodzińska Solidarność zorganizowała happening na który zaprosiła premiera Donalda Tuska, a właściwie jego pomnik.

Happening zorganizowano przed świebodzińskim ratuszem. To właśnie tam stanął pokryty złotą farbą pomnik Donalda Tuska. Premier miał na głowie słynną peruwiańską czapkę, a pod pachą trzymał piłkę. Na cokole widniał napis „premierowi naród”.
Happening trwał kilkadziesiąt minut i nie zgromadził wielu osób. Być może przyczyną była kiepska aura. Wśród zgromadzonych dominowali głównie działacze Solidarności. Z rzadka zatrzymywał się jakiś przechodzień. Frekwencję podniosła świebodzińska policja, bowiem niewielkie zgromadzenie obstawiły trzy-cztery radiowozy.
Całość miała prześmiewczy charakter. Z głośników płynęły piosenki, a mówcy dziękowali premierowi za jego dokonania i zrealizowane obietnice. W głównej mierze skupiano się na sytuacji panującej w służbie zdrowia.
Jako, że happening miał miejsce 6 grudnia, przed pomnikiem premiera ułożono paczki z „prezentami”. Pojawił się również św. Mikołaj, który częstował cukierkami.
Po zakończonym happeningu „premier” udał się do Wrocławia. Kilka godzin wcześniej był w Zielonej Górze.

Powrót
KOMENTARZE
Eleonora|2013-12-09 16:53:23
Buhaha, ale tłumy pis-u!;) Normalnie polewam ze śmiechu ;).
babinicz|2013-12-09 21:58:52
ja też bym się ponabijał, ale autentycznie szkoda mi ich z powodu tak fatalnej frekwencji
krzysztof|2013-12-10 14:30:19
Najwyraźniej czytający ten atykuł użytkownicy forum nie potrafią tego robić ze zrozumieniem. Autor już w pierwszym zdaniu napisał, że organizatorem happeningu był świebodzińska solidarność a nie PiS. Ale jak się nie ma co innego do powiedzenia do atakuje się ludzi i zwolenników PiS'u. Ta metoda jest stosowana przez rządzących nagminnie, jednak jak pokazują wszystkie sondaże Polakom nagonka i straszenie PiS'em już nie przeszkadza. Wręcz odwrotnie, poparcie dla PiS'u szybko rośnie, ale faktycznie, troszkę w tym racji jest: dla zdrowia i urody czasami warto się "polewać się ze śmiechu"...
Eleonora|2013-12-11 16:16:50
Trzeba te fotki wysłać do Telexpresu ;).Największa manifestacja PiS-u, Solidarności i innych darmozjadów przeciw Premierowi Tuskowi i jego rządowi ;).Ile tam było osób zainteresowanych manifestacją 8?;).
krzysztof|2013-12-12 08:19:04
Zachęcam Panią do wysłania, przynajmniej dowiemy się kto namiętnie obraża mieszkańców Świebodzina, walczących o służbę zdrowia i lepsze warunki pracy, nazywając ich darmozjadami. Żeby nie okazało się przypadkiem, że to ich... pracodawca czy urzędnik publiczny:)
Eleonora|2013-12-12 17:28:49
A swoją drogą, to kto to walczy o te lepsze warunki pracy?Przewodniczący ZZ Duda, który za bycie przewodniczącym bierze 10tyś. zl? A pieniądze na pensje DUDY skąd pochodzą? Zarobił na nie? To jest właśnie darmozjad!Trzeba było walczyć zanim szpital sprzedano, a teraz to musztarda po obiedzie.
Eleonora|2013-12-12 17:35:55
A może by tak wszelkie ZZ płaciły składki i ze składek finansowały swoich "szefów"? A nie doić zakłady pracy i firmy?
marko|2013-12-12 20:24:38
Panie Krzysztofie, przyzna pan chyba, że frekwencja na happeningu dobitnie pokazuje jakie jest zaangażowanie i potencjał świebodzińskiej Solidarności i jawnie sympatyzującego z nią PiSu. Przecież to aż kłuje w oczy, że tak duża organizacja nie jest w stanie zachęcić nawet swoich członków do wzięcia udziału w takiej akcji, nie mówiąc już nawet nic o przyciągnięciu innych mieszkańców miasta.
Eleonora|2013-12-12 22:47:59
Duda w stolicy robił dym, a PiS po cichu zaciera ręce. Tak to widzą świadomi obywatele RP.Więc niech pan Krzysztof nie wciska nam kitów.
Wydawca Portalu Regionalnego Okolicenajblizsze.pl nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi użytkowników Forum.
Zgłoś naruszenie regulaminu
Aby pisać komentarze musisz być zalogowany.
Jeżeli jeszcze nie posiadasz konta zapraszamy do rejestracji.
START   |   AKTUALNOŚCI   |   REKLAMA   |   KONTAKT   |   
 Wszelkie prawa zastrzeżone. Copyright © Okolicenajblizsze.pl
Powiadom znajomego