W najbliższy wtorek (14 sierpnia) fanów piłki ręcznej czeka niecodzienne wydarzenie. W świebodzińskiej hali sportowej zagrają drużyny występujące na co dzień w superlidze.
W naszym mieście pojawią się ekipy Stali Mielec, która w ubiegłym sezonie zajęła trzecie miejsce w superlidze, oraz Nielby Wągrowiec (spadła z ligi). Spotkanie będzie miało naturalnie charakter towarzyski.
- Bardzo się cieszymy, że udało nam się zorganizować taki mecz. Jest to świadectwo na to, że Zew jako klub, jest coraz lepiej postrzegany w środowisku piłki ręcznej – przekonuje prezes TS Zew Świebodzin Grzegorz Trzebniak.
Przyjazd drużyn można potraktować również jako swego rodzaju nagrodę za udział aż dwóch ekip zewu w finale ogólnopolskiego turnieju „Szczypiorniak na orlikach”. Żadne inne miasto, ani nawet województwo, nie zdołało wprowadzić do finału dwóch drużyn.
Meczu piłki ręcznej na tym poziomie w naszym mieście jeszcze nigdy nie było. Chociażby z tego powodu warto wybrać się we wtorkowy wieczór (godz. 18.00) do świebodzińskiej hali. Naturalnie wstęp jest bezpłatny.