Kontynuuj W tej witrynie stosujemy pliki cookies. Standardowe ustawienia przeglądarki internetowej zezwalają na zapisywanie ich na urządzeniu końcowym Użytkownika. Kontynuowanie przeglądania serwisu bez zmiany ustawień traktujemy jako zgodę na użycie plików cookies. Więcej w "Polityce Cookies".
www.okolicenajblizsze.pl
Komentuj artykuły.     Wyraź swoją opinię.     Dyskutuj z innymi!!      Korzystaj z komentarzy! 

 

  Czwartek, 24 Marzec 2016   Imieniny: 
START / Aktualności sportowe / Efektowne zwycięstwo na rozpoczęcie sezonu A A A     
al|2010-08-14 18:00:28  
Po zaledwie ośmiu tygodniach przerwy ruszył kolejny sezon w trzeciej lidze – 2010/2011. W pierwszym spotkaniu, które Pogoń Świebodzin rozegrała przed własną publicznością, padło wiele bramek. Ku uciesze miejscowych sympatyków piłki nożnej więcej zdołała strzelić ich drużyna, która wygrała dzisiaj (14 sierpnia) z Motobi Bystrzyca Kąty Wrocławskie 5:2.
 
W trakcie niespełna dwumiesięcznej przerwy w świebodzińskiej Pogoni zaszło kilka zmian kadrowych. Drużynę opuścili Janusz Obuchanicz, Wojciech Szczepanek (obaj zasilili świebodziński Santos), Łukasz Chmielewski (Arka Nowa Sól), Dariusz Nazar (Czarni Żagań), Mateusz Wiśniewski. Na ich miejscu pojawili się: Marcin Knop (napastnik – Polonia Nowy Tomyśl), Bartosz Knop (środkowy pomocnik – Polonia Nowy Tomyśl), Bogumił Maik (obrońca – Polonia Nowy Tomyśl)), Filip Kiliński (obrońca, pomocnik – Tęcza Krosno Odrzańskie), Paweł Zieliński (obrońca – Remes Opalenica), Michael Mikołajczuk (bramkarz – Remes Opalenica). Po kilku latach przerwy do Pogoni wrócił  Maciej Górecki (środkowy pomocnik – Tęcza Krosno Odrzańskie). – Moim zdaniem ci zawodnicy mają podobne umiejętności w porównaniu z tymi, którzy odeszli. Ale ci, którzy zmienili klub grali z nami praktycznie przez dwa lata i byli w miarę zgrani. Teraz wszystko zależy od tego, czy nowi dobrze wkomponują się w zespół. Jeżeli tak, to myślę, że będzie dobrze. A ile to potrwa? Ciężko powiedzieć – mówi trener Rafał Wojewódka.
W trakcie okresu przygotowawczego podopieczni R. Wojewódki rozegrali osiem  spotkań kontrolnych. Wygrali 3:2 z Błękitnymi Lubno. Zwycięstwem zakończył się także sparing z Arką Nowa Sól. Pogoń zaliczyła także wysokie zwycięstwo z Piastem Czerwieńsk (5:1). Świebodziński trzecioligowiec uległ drużynie z Dębna oraz Orłowi Międzyrzecz (0:2). Remis padł w spotkaniu z drugoligowcem Czarnymi Żagań (1:1). Zdaniem szkoleniowca był to najważniejszy rozegrany sparing. Pogoń objęła prowadzenie na samym początku spotkania, a wyrównującą bramkę straciła na trzy minuty przed jego zakończeniem. – W pierwszej połowie był to bardzo wyrównany mecz. W drugiej nieco odstawaliśmy od przeciwnika. Widać było, że brakowało nam świeżości. Czarni po prostu byli na innym etapie przygotowań. Wynikiem1:1zakończył się również mecz z czwartoligową z Pogonią Skwierzyna. Po dwie bramki dla każdej drużyny padły w ostatnim rozegranym sparingu z Wartą Słońsk (gole dla przeciwnika padły po rzutach karnych).
 
 
Dzisiejszy mecz (14 sierpnia) był już spotkaniem o punkty. Udało się zdobyć ich komplet, co jest niewątpliwie dobrą wiadomością, bowiem w ubiegłym sezonie Pogoń dwukrotnie uległa drużynie z Kątów Wrocławskich. Jeszcze bardziej cieszy styl w jakim świebodzinianie odnieśli zwycięstwo. Pogoń zagrała naprawdę dobre zawody, choć błędów uniknąć się nie udało.
Pierwszy strzał na bramkę rywala oddał w trzeciej minucie Tomasz Cenin. Niestety niecelny. Pięć minut później głową uderzał Filip Kiliński, ale tym razem piłka została wybita. W dwunastej minucie groźnie zaatakowali goście. Po rozegranym rzucie rożnym piłka wyszła w pole, ale dobrze ustawiony zawodnik Motobi efektownie uderzył z przewrotki. Piłka zmierzała w światło bramki, jednak Michał Hajdasz nie miał problemów z jej złapaniem. W 21 minucie z rogu dośrodkowywał Marcin Adamczewski. Futbolówka dotarła do F. Kilińskiego, który znów uderzał głową. I tym razem nic z tego nie wynikło.
Zdecydowanie lepiej było osiem minut później. Po dośrodkowaniu z rzutu wolnego do piłki dopadł Bogumił Maik, który precyzyjnym strzałem głową umieścił piłkę w siatce przy prawym słupku. Radość z prowadzenia trwała zaledwie kilkadziesiąt sekund. Chwilę po wznowieniu gry płaskim mocnym strzałem bramkarza gospodarzy pokonał Arkadiusz Pawlak. Ten sam zawodnik w 39 minucie wyprowadził swoją drużynę na prowadzenie. Po fatalnym wybiciu piłki A. Pawlakowi nie pozostało nic innego jak skierować piłkę do bramki do której nie zdążył wrócić świebodziński golkiper. W tym momencie zrobiło się nieciekawie. Jednak w doliczonym czasie gry znów powiało optymizmem. W polu karnym sfaulowany został Maciej Monczyn, a arbiter bez zastanowienia wskazał na jedenasty metr. Do piłki podszedł M. Adamczewski, który nie dał najmniejszych szans Marcinowi Foltynowi.
Osiem minut po wznowieniu gry okazję na objęcie prowadzenia miał wprowadzony po przerwie Tomasz Pawlak. Wyszedł „sam na sam”, ale sędzia dopatrzył się pozycji spalonej i przerwał akcję. W 56 minucie Pogoń osiągnęła cel. Po dośrodkowaniu z narożnika boiska przez M. Adamczewskiego, piłka „wędrowała” w polu karnym. Zrobił się małe zamieszanie, które próbował wykorzystać T. Pawlak, jednak nieczysto trafił w piłkę. Sekundę później dzieła dopełnił bardzo aktywny M. Monczyn, który z bliska pokonał bramkarza.
Po pięciu kolejnych minutach pogoń prowadziła już 4:2. Lewą stroną boiska popędził Tomasz Cenin, który fantastycznie zagrał do wbiegającego w pole karne Tomasza Pawlaka. Ten nawet nie musiał się zastanawiać – po prostu przyłożył nogę tam gdzie powinien i piłka,  ku rozpaczy przyjezdnych, zatrzepotała w siatce. Po stracie czwartej bramki trener Motobi nie miał już nic do stracenia i zdecydował się na potrójną zmianę, która jednak nie przyniosła oczekiwanych efektów.
W 73 minucie kolejnym dobrym zagraniem popisał się T. Cenin. Tym razem zagrał do Łukasza Sobczaka, który kilka minut wcześniej zmienił harującego uczciwie Michała Żywuckiego. Niestety naciskany Ł. Sobczak nie zdołał oddać celnego strzału. Po kolejnych czterech minutach z letargu w który popadał „bezrobotny” dłuższymi chwilami M. Hajdasz, wybudził go jeden z przyjezdnych, który kropnął potężnie. Strzał był piękny, ale i parada golkipera była nieprzeciętnej urody.
W 81 minucie po raz drugi na listę strzelców mógł się wpisać M. Adamczewski. W sytuacji „sam na sam” więcej szczęścia miał jednak  bramkarz gości, który skutecznie przeszkodził zawodnikowi Pogoni w zdobyciu bramki. Ale dwie minuty później ta sztuka już mu się nie udała. M. Foltyna pokonał Tomasz Pawlak, który bez skrupułów wykorzystał fakt, że pomiędzy nim a bramką znajdował się tylko bramkarz. Była to siódma i zarazem ostatnia bramka, jaką grupa kilkudziesięciu kibiców zobaczyła w tym znakomitym spotkaniu.
Efektowne zwycięstwo w pierwszym meczu jest bez dwóch zdań znakomitą wiadomością. Nie można jednak popadać w euforię. Niemniej jednak dobra gra podopiecznych trenera Wojewódki budzi spory optymizm i jednocześnie apetyt kibiców na kolejne zwycięstwa. No cóż, piłkarze Pogoni są sami sobie winni…
Kolejny mecz już w najbliższą środę (18 sierpnia). Świebodziński trzecioligowiec zmierzy się wówczas z Ilanką Rzepin.
 
 
 
Po meczu powiedzieli:
 
 
Rafał Wojewódka (trener Pogoni Świebodzin)
 
 
 
Mirosław Drączkowski (trener Motobi Bystrzyca Kąty Wrocławskie)
 
 
 
Tomasz Pawlak (Pogoń Świebodzin, zdobywca dwóch bramek)
 
 
 
Pogoń wystąpiła w składzie: Michał Hajdasz, Adam Sankiewicz (k.), Robert Stachowiak, Bogumił Maik, Tomasz Cenin (87. Maciej Górecki), Michał Żywucki (68. Łukasz Sobczak), Marcin Adamczewski (87. Norbert Wasilewski) , Bartosz Knop, Filip Kiliński, Maciej Monczyn, Marcin Knop (46. Tomasz Pawlak). Rezerwa: Michael Mikołajczuk, Kamil Kruszyński, Mateusz Kozak.
 
Bramki: Bogumił Maik (29.) Arkadiusz Pawlak (31, 39.), Marcin Adamczewski (45. - k), Maciej Monczyn (56.), Tomasz Pawlak (61, 83.)
Powrót
KOMENTARZE
robal|2010-08-14 18:24:30
no to jest wynik!! brawo panowie, oby tak dalej!!
Brawo Pgoń!!!!Burek55|2010-08-15 09:17:40
Chłopaki oby tak dalej..........
Kubala90|2010-08-15 11:19:15
Ktoś chętny na wyjazd w środe na Ilanke ?
do Kubala90idzi95|2010-08-15 12:40:01
autobusem czy czym???
Wydawca Portalu Regionalnego Okolicenajblizsze.pl nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi użytkowników Forum.
Zgłoś naruszenie regulaminu
Aby pisać komentarze musisz być zalogowany.
Jeżeli jeszcze nie posiadasz konta zapraszamy do rejestracji.
START   |   AKTUALNOŚCI   |   REKLAMA   |   KONTAKT   |   
 Wszelkie prawa zastrzeżone. Copyright © Okolicenajblizsze.pl
Powiadom znajomego