Kontynuuj W tej witrynie stosujemy pliki cookies. Standardowe ustawienia przeglądarki internetowej zezwalają na zapisywanie ich na urządzeniu końcowym Użytkownika. Kontynuowanie przeglądania serwisu bez zmiany ustawień traktujemy jako zgodę na użycie plików cookies. Więcej w "Polityce Cookies".
www.okolicenajblizsze.pl
Komentuj artykuły.     Wyraź swoją opinię.     Dyskutuj z innymi!!      Korzystaj z komentarzy! 

 

  Czwartek, 24 Marzec 2016   Imieniny: 
START / Aktualności sportowe / Pogoń – misja ratunkowa A A A     
al|2008-12-10 14:51:43  

Ależ determinacja! Władze Pogoni Świebodzin podjęły próbę ratowania klubu. Z pomocą radnego Cezarego Janasa działacze zebrali trzynaście podpisów radnych pod pismem, które nawołuje do ponownego rozpatrzenia przez Radę Miejską sprawy dotyczącej finansowania klubu.

            Misja ratunkowa rozpoczęła się nazajutrz po decyzji radnych, którzy w większości opowiedzieli się za niefinansowaniem z miejskiego budżetu Klubu Sportowego Pogoń w przyszłym roku. W czwartek (4 grudnia) działacze Pogoni zjawili się u burmistrza Dariusza Bekisza by prosić go o pomoc. Nie przynieśli ze sobą żadnych konkretnych propozycji. Poinformowali, że chcą zebrać podpisy pod wspomnianym pismem. Tak się faktycznie stało i temat sytuacji panującej w klubie będzie raz jeszcze dyskutowany w przyszły wtorek (16 grudnia) podczas wspólnego posiedzenia komisji na którym zjawią się włodarze Pogoni.
            Czy radni zmienią zdanie i zdecydują się przekazać kolejne pieniądze Pogoni? Tego nie wiadomo. Faktem jest, że część radnych, którzy 3 grudnia zagłosowali za wstrzymaniem finansowania (trzeba pamiętać, że nie była to decyzja podjęta na sesji, tak więc nie była wiążąca) podpisali się pod pismem. Jest wśród nich Artur Kubacki, który w środowym głosowaniu opowiedział się wraz z trzynastoma innymi radnymi za nieprzekazywaniem środków. Zapytany dlaczego podpisał pismo odpowiedział – Podpisałem warunkowo. Jeżeli zarząd Pogoni przedstawi podczas spotkania dokumenty z których będzie wynikało, że zadłużenie klubu znacząco spadło, a ponadto zaprezentuje racjonalny plan działania, to sprawę będzie można rozpatrzyć ponownie. Zastrzega jednocześnie, że złożony przez niego podpis nie może być traktowany jako ostateczne poparcie starań klubu.
            Z powrotu do dyskusji na temat przyszłości świebodzińskiej piłki zadowolony jest radny Szczepan Bartkiewicz, który od początku był za kontynuowaniem finansowania. On z kolei podnosi kwestię szkolenia młodzieży, która według niego musi mieć perspektywę gry w drużynie seniorskiej. - Nie wyobrażam sobie, żeby w mieście powiatowym nie było zespołu seniorskiego – mówi. Podkreśla przy tym, że finansowanie powinno być jedynie kontynuowane do zakończenia rundy wiosennej. – Później musi powstać nowe stowarzyszenie. Jeżeli nie, to klub upadnie.
            Również Joanna Bagińska nie zmieniła swojego zdania. Radna nadal twierdzi, że miasto nie powinno wspierać klubu, który wydaje miejskie dotacje niezgodnie z przeznaczeniem, co wykazała kontrola. Nie wierzy również, że w sytuacji, gdy przez wiele tygodni zarząd Pogoni nie zdołał opracować jakiegokolwiek planu naprawczego, uda się to nagle w ciągu kilku dni.
            Cezary Janas, który przyznaje, iż pomógł zarządowi w akcji zbierania podpisów, uważa, że warto jeszcze raz porozmawiać na wiadomy temat, tym bardziej, że jak mówi, prowadzone są rozmowy ze sponsorem, który w sposób znaczący wsparłby klub.
 
 
 
 
            Jaka będzie ostateczna decyzja Rady? Czy zapadnie 16 grudnia? Przy takich zwrotach akcji chyba nikt nie jest w stanie odpowiedzieć jednoznacznie na te pytania. Pewne jest jedno: jednym nie zabrakło determinacji (spóźnionej?), a innym zabrakło konsekwencji.
Powrót
KOMENTARZE
krzyś|2008-12-10 15:57:02
to są prawdziwe jaja! albo w prawo, albo w lewo. dla mnie pogoń jest bliska, ale wole żeby wszystko zaczęła od początku niz dalej topiła się w tym bagnie. kochani radni - nie dawajcie kasy ludziom którzy mają swój udział w obecnej sytuacji, a jeżeli już dacie, to niech zajmie sie tym ktoś inny!!
wiedziałemjudasz|2008-12-10 19:56:33
a coś czułem, że tak łatwo nie pójdzie. a nie można było odrazu powiedzieć - kończ waść, wstydu oszczędź??
bamber|2008-12-11 13:47:44
nie rozumiem decyzji radnych. jakoś nie bardzo chce mi sie wierzyć, że nagle sutuacja zmieniła sie diametralnie. skoro zarząd spał tyle miesiecy, to teraz nagle znalazł rozwiązanie? bzdury!! ile razy można dawać komuś szansę?
pogon82|2008-12-12 11:39:14
najlepiej wrocic do starego zarzadu,i dawnych czasow,zabrano im koryto to teraz niszcza młodych ludzi ktorzy chcieli cos zrobic,pan Wielki radny Czepukowicz tylko czeka na posade skarbnika pogoni i wszystko bedzie po staremu:)
pogon82|2008-12-12 11:45:45
zadajmy sobie pytanie? kto byl w zarzadzie 2007roku i kto to wszystko namieszal ze teraz sa problemy?
dyzieq|2008-12-12 20:07:41
Dobrze jak pieniadze beda jednak przekazane... ale to powinno sie odbyc pod jednym warunkiem.
Koniec armii zacieznej. Jezeli maja dawac to tylko na zawdonikow wywodzacych sie ze Swiebodzina i okolic. Tylko wtedy bedzie mialo to jakis sens...
fajans|2008-12-12 22:26:09
masz racje dyzieq, tylko że twój warunek nie zostanie spełniony. nie mamy tylu swoich piłkarzy którzy chętnie zagraliby w pogoni. swoich seniorów będziemy mieli za kilka lat, gdy dorosną. dlatego jestem zdania żeby rozwalić to w cholere i zrobić nowe otwarcie... szkoda tego wszystkiego, ale to chyba jedyne rozwiązanie
Wydawca Portalu Regionalnego Okolicenajblizsze.pl nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi użytkowników Forum.
Zgłoś naruszenie regulaminu
Aby pisać komentarze musisz być zalogowany.
Jeżeli jeszcze nie posiadasz konta zapraszamy do rejestracji.
START   |   AKTUALNOŚCI   |   REKLAMA   |   KONTAKT   |   
 Wszelkie prawa zastrzeżone. Copyright © Okolicenajblizsze.pl
Powiadom znajomego