Pięć drużyn rywalizowało ze sobą na jednym ze świebodzińskich Orlików podczas II Polsko – Niemieckiego Turnieju Piłki Nożnej, który rozegrano w minioną sobotę (24 września).
Pierwszy turniej zorganizowano we wrześniu ubiegłego roku na świebodzińskim stadionie. Tym razem organizatorzy postanowili, że zawody zostaną rozegrane na sztucznej nawierzchni Orlika w Parku Chopina.
W turnieju wzięło udział pięć młodzieżowych drużyn - Pogoń Świebodzin, Santos Świebodzin, Zenit Ługów oraz dwie ekipy wystawione przez niemiecki SG Nebelschütz e.V.
Organizatorzy (świebodziński Ośrodek Sportu i Rekreacji, którego partnerem było Stowarzyszenie S.G Nebelschütz) postanowili, że obowiązywać będzie system gry „każdy z każdym”, tak więc wszystkie drużyny rozegrała po cztery spotkania (2x12 minut).
W turnieju najlepiej poradziła sobie drużyna Pogoni. Drugie miejsce przypadło drużynie Nebelschütz II. Ostatnie miejsce na pudle zajęły dwie drużyny ex aequo – Zenit Ługów oraz Nebelschütz I. Ostatnią pozycję zajęli chłopcy broniący barw Santosu, jednak trzeba zaznaczyć, że byli oni najmłodszymi zawodnikami w stawce.
Każda z ekip otrzymała puchar, a wszyscy zawodnicy uhonorowani zostali także medalami. Każdy z nich otrzymał ponadto pamiątkową koszulkę.
Było to już czwarte wspólne przedsięwzięcie OSiRu i Stowarzyszenia S.G Nebelschütz. Współpraca została zainaugurowana ubiegłorocznym turniejem piłkarskim. Drugi został rozegrany w kwietniu tego roku w świebodzińskiej Hali Sportowej. Trzecim wspólnym projektem było niedawne świętowanie jubileuszu 25-lecia Zrywu Rzeczyca, a czwarta odsłona miała miejsce właśnie teraz. Czekamy na piątą.
Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Współpracy Transgranicznej Polska – Saksonia 2007 – 2013 w ramach Europejskiej Współpracy Terytorialnej.