Kontynuuj W tej witrynie stosujemy pliki cookies. Standardowe ustawienia przeglądarki internetowej zezwalają na zapisywanie ich na urządzeniu końcowym Użytkownika. Kontynuowanie przeglądania serwisu bez zmiany ustawień traktujemy jako zgodę na użycie plików cookies. Więcej w "Polityce Cookies".
www.okolicenajblizsze.pl
Komentuj artykuły.     Wyraź swoją opinię.     Dyskutuj z innymi!!      Korzystaj z komentarzy! 

 

  Czwartek, 24 Marzec 2016   Imieniny: 
START / Aktualności sportowe / Młodzi zawodnicy Pogoni wygrali międzynarodowy turniej A A A     
al|2011-09-29 12:57:22  
Pięć drużyn rywalizowało ze sobą na jednym ze świebodzińskich Orlików podczas II Polsko – Niemieckiego Turnieju Piłki Nożnej, który rozegrano w minioną sobotę (24 września).
 
            Pierwszy turniej zorganizowano we wrześniu ubiegłego roku na świebodzińskim stadionie. Tym razem organizatorzy postanowili, że zawody zostaną rozegrane na sztucznej nawierzchni Orlika w Parku Chopina.
            W turnieju wzięło udział pięć młodzieżowych drużyn - Pogoń Świebodzin, Santos Świebodzin, Zenit Ługów oraz dwie ekipy wystawione przez niemiecki SG Nebelschütz e.V.
            Organizatorzy (świebodziński Ośrodek Sportu i Rekreacji, którego partnerem było Stowarzyszenie S.G Nebelschütz) postanowili, że obowiązywać będzie system gry „każdy z każdym”, tak więc wszystkie drużyny rozegrała po cztery spotkania (2x12 minut).
            W turnieju najlepiej poradziła sobie drużyna Pogoni. Drugie miejsce przypadło drużynie Nebelschütz II. Ostatnie miejsce na pudle zajęły dwie drużyny ex aequo – Zenit Ługów oraz Nebelschütz I. Ostatnią pozycję zajęli chłopcy broniący barw Santosu, jednak trzeba zaznaczyć, że byli oni najmłodszymi zawodnikami w stawce.
Każda z ekip otrzymała puchar, a wszyscy zawodnicy uhonorowani zostali także medalami. Każdy z nich otrzymał ponadto pamiątkową koszulkę.
 
            Było to już czwarte wspólne przedsięwzięcie OSiRu i Stowarzyszenia S.G Nebelschütz. Współpraca została zainaugurowana ubiegłorocznym turniejem piłkarskim. Drugi został rozegrany w kwietniu tego roku w świebodzińskiej Hali Sportowej. Trzecim wspólnym projektem było niedawne świętowanie jubileuszu 25-lecia Zrywu Rzeczyca, a czwarta odsłona miała miejsce właśnie teraz. Czekamy na piątą.
 
 
 
 
 
Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Współpracy Transgranicznej Polska – Saksonia 2007 – 2013 w ramach Europejskiej Współpracy Terytorialnej.
 
 
Powrót
KOMENTARZE
Wydawca Portalu Regionalnego Okolicenajblizsze.pl nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi użytkowników Forum.
Zgłoś naruszenie regulaminu
Aby pisać komentarze musisz być zalogowany.
Jeżeli jeszcze nie posiadasz konta zapraszamy do rejestracji.
START   |   AKTUALNOŚCI   |   REKLAMA   |   KONTAKT   |   
 Wszelkie prawa zastrzeżone. Copyright © Okolicenajblizsze.pl
Powiadom znajomego