ŚWIEBODZIN

www.swiebodzin.eu - Serwis Internetowy Urzędu Miejskiego w Świebodzinie

Drukuj

Wizyta gości z Neuenhagen bei Berlin

W dniu 3 września br. Świebodzin odwiedziła delegacja z naszego miasta partnerskiego Neuenhagen bei Berlin. Spotkanie było tym bardziej ekscytujące, że z powodu pandemii nie było możliwości wymiany osobistych kontaktów. Burmistrz Ansgar Scharnke i kierownik Oświaty, Kultury i Sportu Gunter Kirst odwiedzili halę sportową, na której odbywał się jubileusz z okazji 30- lecia powstania klubu Ju -Jitsu, gdzie mogli podziwiać sztuki walki. Następnie odwiedzili „nowy” Dom Kultury, pod którego byli ogromnym wrażeniem. Zainteresowanie naszych gości wzbudził również obiekt Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej i jego wyposażenie. Goście mieli okazję zobaczyć nowy Park Miejski i koncert Orkiestry Dętej z ŚDK oraz paradę motocykli. Tematów było bez liku- od wyzwań i problemów gospodarczych, po plany współpracy partnerskiej na przyszłość. Na zakończenie w prezencie Burmistrz Sielicki otrzymał obraz sprzed wielu lat, który został namalowany prawdopodobnie przez mieszkankę naszego miasta jeszcze przed wojną. Współpraca z naszym miastem partnerskim z Neuenhagen bei Berlin trwa nieprzerwanie od ponad 17 lat i jest dowodem na to, że w pewnych sytuacjach i w pewnych kręgach granice nie istnieją.

Baner Cyberbezpieczeństwo – podstawowe informacje i zasady
Baner Strategia Rozwoju Gminy Świebodzin 2020+
Baner Cmentarze Gminy Świebodzin
Baner Rekrutacja
Baner Budżet Gminy Świebodzin
Baner Adopcja zwierząt
Baner Pomoc Ukrainie
Baner ŚDK TV
Baner Rozlicz PIT 2020 w gminie Świebodzin
Baner Odpady komunalne
Kalendarz wydarzeń

  Brak wydarzeń

Baner Muzeum Regionalne w Świebodznie
Baner Biblioteka Publiczna w Świebodzinie
Baner Świebodziński Dom Kultury
Baner Ośrodek Sportu i Rekreacji w Świebodzinie
Baner Okolicenajblizsze.pl - archiwum
Baner Twój Dzielnicowy
Baner Świetlica Inicjatyw Twórczych
Baner LGD Brama Lubuska
Baner Strefa Wsparcia Rodziny
Baner Gminna Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych
Baner Spotkania konsultacyjne z mieszkańcami